У США розповіли, яким бачать шлях України в НАТО
У США розповіли, яким бачать шлях України в НАТО

У США розповіли, яким бачать шлях України в НАТО


У Держдепі “намалювали” міст до членства, який має бути “добре освітленим, коротким, прямим і без перешкод”.

Саміт Північноатлантичного альянсу, який у липні відбудеться у Вашингтоні, має показати можливості для повної інтеграції України в західні структури, створити прямий та ефективний міст для її членства в Альянсі та обговорити шляхи для успіху України на полі бою. Про це у понеділок, 24 червня, заявив помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії посол Джеймс ОʼБраєн, передає .

“Я думаю, ми побачимо за підсумками саміту НАТО, а потім на зустрічі Європейської політичної спільноти (EPC) через тиждень у Великій Британії можливість відзначити, що Україна повністю інтегрується в західні структури, про прагнення до яких заявили її уряд та народ”, – зауважив ОʼБраєн.

Він також висловив очікування, що для України буде забезпечений “чіткий міст” щодо членства в Північноатлантичному альянсі. Це, за його словами, передбачатиме продовження Україною реалізації запланованих реформ, щоби забезпечити ефективний та незворотний рух до Альянсу. Він зауважив, що цей міст має бути “добре освітленим, коротким, прямим і без перешкод”.

Крім того, ОʼБраєн зазначив, що паралельно очікує позитивного рішення від Європейського Союзу, яке розкриє Україні шлях до членства в ЄС.

Він також підкреслив, що Сполучені Штати й інші країни Альянсу хочуть, щоби Україна мала успіх у бойових діях. І зараз, за його словами, час на боці України.

“Ми бачимо, як динаміка на полі бою суттєво змінюється впродовж останніх тижнів. І це буде ще однією темою обговорень на саміті НАТО”,- додав представник Держдепартаменту США.

Раніше повідомлялося, що у НАТО сперечаються щодо обіцянок Україні на саміті. США і Німеччина пропонували, щоб Альянс пообіцяв, що Україна має “міст” до членства в НАТО, а не “незворотній шлях”, як заявив генсекретар Єнс Столтенберг у квітні, використовуючи формулювання, які підтримують Велика Британія і деякі країни Східної і Центральної Європи.



Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader