Шанхайська академія технологій космічних польотів (SAST), що входить до складу Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації (CASC), повідомила, що її прототип ракети піднявся на висоту 12 кілометрів і плавно приземлився, випередивши зусилля кількох приватних компаній країни.
Ось що відомо про багаторазову китайську ракету
Ракета багаторазового використання використовує паливну пару метан-кисень. Раніше приватні китайські компанії, такі як Space Pioneer, iSpace, Galactic Energy, Deep Blue Aerospace, CAS Space і Orienspace, проводили випробування на висоті 300-350 метрів. Однак досягнення SAST встановлює нову планку: до кінця року планується досягти висоти 70 кілометрів, а до 2025 року запустити в космос більшу ракету.
Прототип, діаметром 3,8 метра, оснащений трьома двигунами Yunlong, виготовленими компанією Jiuzhou Yunjian з провінції Аньхой. Повнорозмірна ракета буде оснащена сімома такими двигунами.
Як пройшов політ
- Під час випробування ракета піднялася на висоту 12 кілометрів перед спуском.
- На висоті 50 метрів над землею розгорнулися чотири посадочні "ноги", що дозволило здійснити точну і м'яку посадку на визначений майданчик.
- Весь політ, що тривав шість хвилин, був задокументований в режимі реального часу і за допомогою симуляції.
Випробування продемонструвало надійність конструкції ракети та її систем управління польотом і посадкою.
Відео польоту багаторазової китайської ракети:
Цей успіх ставить китайського державного розробника попереду приватних конкурентів всередині країни, які все ще випробовують подібні технології на менших висотах.
Наприклад, у січні LandSpace випробувала свою ракету багаторазового використання "Чжуке-3", яка піднялася на висоту близько 350 метрів під час 60-секундного польоту.
Крім того, державна Китайська академія ракетобудування розробляє багаторазову версію ракети "Чанчжен-10", призначену для доставки тайконавтів на Місяць. Перший політ цієї ракети запланований на 2026 рік, а місія з висадки астронавтів на Місяць – на 2030 рік.