Це стане гарантією довготермінової відданості Альянсу безпеці України та стане "мостом" до можливого членства, передає Укрінформ з посиланням на The New York Times.
"Альянс оголосить, що він погодився створити місію в Німеччині для координації усіх видів допомоги Україні у довгостроковій перспективі", - повідомили представники США та НАТО.
Такий крок покликаний надіслати потужний сигнал про прихильність союзників як Києву, так і Москві, яка сподівається, що Захід втомиться підтримувати війну.
Оскільки місія працюватиме під егідою НАТО, вона функціонуватиме, навіть якщо експрезидент США Дональд Трамп переможе на президентських виборах у листопаді.
Зазначається, що адміністрація чинного президента США Джо Байдена та посадовці НАТО виступили з цією ідеєю як спосіб дати Києву щось серйозне на липневому саміті, навіть якщо вони вважають, що зараз ще не час для приєднання України.
За даними NYT, нова місія об'єднає діяльність нинішньої "коаліції можливостей" країн, які надають різні види військової допомоги Україні, такі як протиповітряна оборона, артилерія, винищувачі F-16, озброєння та навчання.
Зазначається, що ця місія під назвою NSATU працюватиме над тим, щоб зменшити дублювання та ускладнення, пов’язані з різними видами озброєнь, що відправляються в Україну.
Представники США та НАТО розповіли, що місія також координуватиме підготовку українського військового персоналу в країнах-союзниках та довготермінові двосторонні угоди з безпеки, які були підписані з Україною низкою держав.
Як повідомляв Укрінформ, помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії посол Джеймс ОʼБраєнзаявив, що саміт НАТО у Вашингтоні, який відбудеться 9–11 липня, має підкреслити можливості для повної інтеграції України в західні структури, створити прямий та ефективний міст для її членства в Альянсі та обговорити шляхи для успіху України на полі бою.