Новинки для ЗСУ: Stalker, Magura з ракетами та «Франкенштейн»
Новинки для ЗСУ: Stalker, Magura з ракетами та «Франкенштейн»

Новинки для ЗСУ: Stalker, Magura з ракетами та «Франкенштейн»

Українська армія отримує нові зразки сучасних озброєнь. Причому частина їх – вітчизняного виробництва. За даними Міноборони, вже зараз укладено контракти та закуповується продукція у понад 125 українських виробників. Така диверсифікація гарантує, що українські військові матимуть змогу обирати найбільш ефективні інструменти для своїх оперативних потреб.

Видання Коротко про розбиралося в останніх військових новинках ЗСУ.

Водні дрони оснащуються ракетами «повітря-повітря»

Так, наприклад, в Україні розробили новий морський дрон Stalker 5.0, який може використовуватися як для доставки продовольства та спорядження, так і для розвідки та патрулювання. Завдяки навісному бензиновому двигуну потужністю 60 кінських сил дрон розвиває швидкість понад 40 вузлів (близько 75 км/год) та має крейсерську швидкість 30 вузлів (55 км/год).

Stalker 5.0 оснащений передовою системою відеозв'язку та керування на базі Starlink, що забезпечує стабільне з'єднання навіть в умовах обмеженого доступу до зв'язку. Вартість одного дрона складає близько 60 тисяч євро.

Крім цього, на морські дрони Magura встановили ракети класу "повітря - повітря". Україна першою у світі інтегрувала на платформу дрона ракети «повітря-повітря» Р-73. Завдяки їм морський безпілотник тепер може також вражати повітряні цілі, наприклад, вертольоти.

Як розповіли в ГУР Міноборони України, оснащені такими ракетами ударні морські дрони Magura вже використовували під час бойових операцій у Чорному морі, що стало серйозним фактором страху для російської авіації. Р-73 - ракети радянського виробництва класу "повітря - повітря" з інфрачервоною системою самонаведення.

Magura (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus) – це багатоцільовий надводний безпілотний корабель, створений українською компанією «СпецТехноЕкспорт» на замовлення ГУР МО України та за сприяння платформи United24. Magura V5 має довжину 5,5 метра, ширину 1,5 метра і може нести до 320 кг корисного навантаження. Крейсерська швидкість морського дрона становить майже 40 км/год, а максимальна – понад 75 км/год. Дальність дії перевищує 800 км. Крім бойових місій, він може патрулювати території, застосовуватись у пошуково-рятувальних операціях, забезпечувати охорону флоту, а також виконувати розвідку та спостереження.

Stalker 5.0 може розігнатися до 75 км\год. Фото: dumskaya.net

Українська версія «Шахеда»

Також в Україні розробили та продемонстрували новий тип ударного безпілотника, більш відомого як дрон-камікадзе із трикутним крилом. Він має певну схожість з іранськими ударними БпЛА серії «Шахед», але повністю розроблений українськими інженерами та виробляється всередині країни. Наразі докладна інформація та технічні характеристики про нового безпілотника засекречені, але він став помітним доповненням до арсеналу українських військових.

Українські розробники також представили нову модель боєприпасу, що баражує. Дрон знаходиться на етапі тестування у зоні бойових дій. Новий БпЛА здатний завдавати ударів по цілям супротивника на понад 100 км.

Він оснащений високонадійним модулем шифрованого зв'язку AES256. Це дозволяє працювати в умовах придушення системами РЕБ, а «машинний зір» забезпечує захоплення об'єктів та автоматичне донаведення на ціль. Дрон має електричний двигун, його запускають із катапульти. Завдяки Х-подібному фюзеляжу він маневреніший і здатний вражати статичні та рухливі цілі на різних траєкторіях, у тому числі й під прямим кутом.

Максимальна швидкість дрона – 180 км/год, він може вражати об'єкти, чия швидкість до 130 км/год, це БпЛА типу "Орлан-10", Zala, "Ланцет", а також вертольоти, що пролітають на зустрічних курсах. Бойова частина представлена ​​у кількох версіях – осколкова, термобарична, бронебійна з ударним ядром, яка може пробити до 40 мм броні та завдати поразки ворожій техніці.

Командувач Силами безпілотних систем ЗСУ Вадим Сухаревський наголосив на здоровій конкуренції серед виробників дронів в Україні. «Кількість виробників означає здорову, нормальну конкуренцію. Як користувачі цього продукту ми зацікавлені в тому, щоб у нас було більше виробників і більше продуктів для вибору, щоб краще розуміти та застосовувати найкращі варіанти», - сказав він.

Танк "Франкенштейн" має суперсучасну зенітну систему Skyranger. Фото: ukr.net

«Франкенштейн» проти роїв безпілотників

А німецька збройова компанія Rheinmetall поставить Україні новий танк "Франкенштейн", який зможе збивати російські ракети та безпілотники. Про це в інтерв'ю виданню Bild повідомив керівник відділу наземних систем Rheinmetall Бьорн Бернхард.

Основою нового танка буде Leopard 1, на його корпус встановлять найсучаснішу зенітну систему Skyranger, яка здатна протистояти загрозам на коротких дистанціях. Зокрема йдеться про рої безпілотників.

Skyranger оснащений сучасними сенсорами та радарами, що забезпечують виявлення, супровід та поразку цілей в автоматичному режимі. Також вона має складний радар з повним оглядом на 360 градусів. Якщо Skyranger обладнати пусковими установками для зенітних ракет, це забезпечить додатковий рівень захисту від більш складних повітряних загроз.

Є ще багато основних бойових танків Leopard 1, на шасі яких ми могли б встановити башту Skyranger з автоматичною гарматою калібру 35 мм. У Frankenstein краща прохідність бездоріжжям і можливість долати перешкоди поблизу передової, - зазначив представник Rheinmetall Бьорн Бернхард.

Теги за темою
Збройні сили України Зброя Технології
Джерело матеріала
loader
loader