Ухвалення Стратегії протимінної діяльності – це один з індикаторів Ukraine Facility, програми фінансової підтримки України з боку ЄС.
Кабмін 28 червня ухвалив Національну стратегію протимінної діяльності на період до 2033 року та Операційний план на її виконання на найближчі три роки. Про це пресслужба Міністерства економіки.
Документ визначає три стратегічні цілі:
- звільнення територій від вибухонебезпечних предметів для їхнього безпечного і продуктивного використання;
- зниження впливу вибухонебезпечних предметів на життя та здоров’я населення;
- розбудова системи управління протимінною діяльністю.
Також планом визначено детальний перелік заходів на 2024 – 2026 роки. Такі плани ухвалюють раз на три роки.
За словами міністра економіки Юлія Свириденко, завданням стратегії є те, щоб у перспективі 10 років знизити вплив вибухонебезпечних предметів на життя людей та економіку України. Частина завдань, прописаних у Стратегії, уже в роботі. Так, в Україні вже запустили програму компенсацій за розмінування сільгоспземель, уніфікували процедуру сертифікації операторів, а партнери закуповують обладнання та техніку для потреб гуманітарного розмінування, у тому числі українського виробництва.
Як зазначили в Мінекономіки, ухвалення Стратегії протимінної діяльності – це один з індикаторів Ukraine Facility, програми фінансової підтримки України з боку ЄС.
Нагадаємо, цьогоріч в Україні обстеження та очищення сільськогосподарських земель прискорилось у порівнянні з 2023 роком. З початку року демінери обстежили більш як 146 тисяч гектарів сільгоспземель, повернули в господарську експлуатацію – понад 137,8 тис. га.
Також повідомлялося, що країни-партнери збільшили допомогу на гуманітарне розмінування території України на понад 35 мільйонів доларів.