Побічний ефект рослинного м’яса: чи існує потенційна небезпека від веганських продуктів
Побічний ефект рослинного м’яса: чи існує потенційна небезпека від веганських продуктів

Побічний ефект рослинного м’яса: чи існує потенційна небезпека від веганських продуктів

Веганський раціон виключає споживання будь-яких продуктів тваринного походження, таких як м'ясо, молоко та яйця, спираючись саме на рослинні білки. І хоча може здаватись, що така їжа здатна замінити звичні продукти, дехто з цим може не погодитись. 

Чи дійсно рослинне м’ясо можна вважати повноцінним аналогом, що має достатню користь для організму, задовольняючи базові потреби? ₴В Eat This, Not That! розповіли про потенційну небезпеку веганських продуктів та чому їх не варто вважати безумовною альтернативою. 

Згідно з дослідженням, яке було проведене в Університеті Дьюка, що в США, хоча харчові етикетки рослинного м’яса можуть містити схожість у вмісті вітамінів, жирів і білка з яловичиною, за допомогою метаболоміки вони встановили значні різниці у біохімії обох типів продуктів. 

Метаболіти, необхідні для клітинних процесів та енергетичного обміну, значно відрізнялися у рослинних м’ясних замінниках порівняно з яловичиною. Зокрема, вони містили менше протизапальних сполук, таких як жирні кислоти омега-3 та глюкозаміну, що важливі для здоров’я організму.

Проте, мова не йде про повну відмову від рослинного м’яса, оскільки такі продукти містили 31 метаболіт, яких не вистачало у складі тваринного м'яса. Зокрема, мова про вітамін С та фітостероли, які є природними сполуками, що містяться в мембранах рослинних клітин та виконують функцію зниження рівня поганого холестерину в організмі.

Провідний дослідник Стефан ван Вліт з Інституту молекулярної фізіології Дюкського університету підкреслює, що включення як рослинного, так і тваринного м'яса в раціон може принести більше поживних переваг. Він наголошує, що існує велика різниця між цими двома видами їжі, але вони взаємодоповнюють один одного, оскільки містять різні корисні речовини.

РанішеOBOZ.UA розповів, про різницю між тваринним та рослинним м’ясом. 

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader