Швеція була нейтральною країною під час холодної війни, проте співпрацювала з НАТО у сфері безпеки й розвідки. Про це знав СРСР, що в результаті діяло як стримуючий фактор військової агресії.
Захід може допомогти Україні захиститися від російської агресії без вступу в НАТО на прикладі Швеції під час холодної війни. Про це повідомляє The Hill.
"Брудна таємниця НАТО полягає в тому, що з моменту закінчення холодної війни воно ніколи не допускало країну, яку, на його думку, йому, можливо, доведеться захищати від російської агресії", — йдеться у повідомленні ЗМІ.
Швеція під час холодної війни
Під час холодної війни Швеція формально була нейтральною країною, яка мала потужний оборонно-промисловий сектор та боєздатну армію. Проте країна тісно співпрацювала з НАТО у сфері безпеки й розвідки. Тоді співпраця трималася в таємниці, проте СРСР знав про це, що в результаті діяло як стримуючий фактор військової агресії.
Як Україні стати оновленою версією Швеції
У виданні зауважили, що Захід може допомогти Україні стати оновленою версією Швеції під час холодної війни. Для цього потрібно збільшити підтримку відновлення оборонно-промислового сектору, навчання ЗСУ та тісну співпрацю у сфері безпеки й розвідки. Йдеться про двосторонні угоди, які США та союзники підписали чи підпишуть з Україною. Зокрема, потрібно гарантувати стабільну підтримку принаймні протягом наступного десятиліття.
Крім цього, допомога передбачає співпрацю у реформуванні економіки та політичної системи України згідно з європейськими стандартами.
"Шведська модель спрацювала частково тому, що Швеція була сильною демократією з ефективною ринковою економікою", — йдеться у повідомленні.
У результаті переговори про вступ до ЄС мають вирішальне значення для довгострокової безпеки України. Так, Україна може створити надійний стримуючий фактор проти РФ поза межами НАТО.
"Але цього ніколи не буде, поки НАТО зберігає ілюзію членства та спокушає Україну прагнути до цього. Давно пора відмовитися від цієї фантазії і зосередитися на тому, що можливо і достатньо для безпеки України", — додали в повідомленні.
Нагадаємо, 27 червня у ЗМІ повідомили, що на саміті НАТО у Вашингтоні Україна не отримає запрошення до Альянсу, замість цього їй нададуть "міст" до членства. Йдеться про те, що НАТО хоче запропонувати Києву нову штаб-квартиру для управління військовою допомогою.
28 червня у ЗМІ розповіли, що президент РФ Володимир Путін може націлитися на країни НАТО. Так, під атакою можуть опинитися Естонія або Латвія.