Щоб уникнути дефолту, Україна має домовитись з позичальниками до 1 серпня – The Economist
Щоб уникнути дефолту, Україна має домовитись з позичальниками до 1 серпня – The Economist

Щоб уникнути дефолту, Україна має домовитись з позичальниками до 1 серпня – The Economist

Щоб уникнути дефолту, Україна має домовитись з позичальниками до 1 серпня – The Economist

Водночас під час війни відтермінування зовнішніх виплат є стандартною практикою

Україна має місяць на те, щоб уникнути дефолту, намагаючись виконати умови приватних іноземних інвесторів, які надали свого часу відстрочку за зовнішніми запозиченнями. “МВФ зацікавлений у тому, щоб міністр фінансів України Сергій Марченко домовився про списання боргу, але угода видається малоймовірною за наявний час”, пишуть оглядачі видання The Economist.

Видання також нагадує, що з початком широкомасштабної агресії Росії проти України як державні, так і приватні інвестори погодились тимчасово зупинити виплати з обслуговування державного боргу за цим напрямком витрат. Проте час на врегулювання питання продовження відтермінування або навіть списання боргів поступово спливає, зокрема щодо таких позичальників, як французька Amundi та американська Pimco.

1 серпня – дедлайн щодо розв'язання питань боргів. Якщо цього не відбудеться, тоді у держави є два варіанти: спроба домовитись про продовження терміну призупинення обслуговування боргу або ж оголосити дефолт, тобто неможливість фактичної виплати по борговим зобов'язанням. Другий варіант є дуже проблематичним для України, оскільки після закінчення війни державі буде дуже складно повернутися з таким бекграундом на фінансові ринки і отримувати відповідні запозичення та інвестиції.

Пропозиція України позичальникам не сподобалась

Спроба врегулювати боргову кризу вже була, коли представники уряду пропонували кредиторам угоду. В ній говорилось, що Україна не проти скоротити борги на 60%. Натомість кредитори вважають, що 22% скорочення обсягу боргів було б більш-менш прийнятним рішенням. Однак сторони поки що не мають консенсусу, тому яким чином буде розв'язане питання зовнішніх боргів України наразі невідомо.

Коментар ZN.UA
Водночас слід зазначити, що з технічної точки зору Україна перебуває в стані економічного дефолту з 2022 року внаслідок початку широкомасштабної війни та необхідності вести відповідну боргову політику та застосовувати елементи воєнної економіки, що не є винятком в історії багатьох країн світу.

Як зазначалось раніше, представники українського фінансового сектору і спеціальний комітет кредиторів, які отримали права від власників чверті всіх євробондів України, не дійшли згоди щодо реструктуризації боргів та виплати відповідних коштів за цими запозиченнями. Перемовини, що тривали з 3 по 14 червня, завершились лише тим, що сторони вирішили продовжити консультації. Ключова проблема – неузгодженість позицій щодо умов виплат як з українською стороною, так і з Міжнародним валютним фондом. Водночас у повідомленні йдеться, що представники України та спеціальний комітет кредиторів за євробондами продовжать консультації і дискусії щодо досягнення реальної для обох сторін угоди та її реалізації.

Джерело матеріала
loader