Понад три тисячі українських в’язнів уже отримали умовно-дострокове звільнення та направлені до військових частин для проходження військової підготовки повідомила у коментарі Associated Press заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.
Вона зазначила, що інтерес до програми умовно-дострокового звільнення для служби у війську перевищив перші очікування, і Мінюст може забезпечити до 5000 новобранців.
«Багато мотивів походить від бажання повернутися додому героєм, а не повернутися додому з в’язниці», – сказала Висоцька.
За оцінками Міністерства юстиції, близько 27 тис ув'язнених потенційно можуть скористатись правом на умовно-дострокове звільнення в обмін на службу у війську.
Водночас деякі засуджені у розмові із журналістами зазначають, що не готові погоджуватись на умови без права на відпустку та з обов’язком служити до кінця війни, як це прописано у законі про мобілізацію ув’язнених.
До слова, найбільшою небезпекою мобілізації ув’язнених до лав ЗСУ є те, що вони можуть спробувати самовільно залишити військову частину зі зброєю. Таку думку в інтерв’ю виданню Уніан озвучив командир підрозділу ударних безпілотних літальних апаратів Ігор Луценко.