Київський апеляційний суд 3 липня залишив народного депутатаМиколу Тищенка під домашнім арештом. Тищенко намагався оскаржити запобіжний захід, який йому 25 червня обрали після конфлікту з ексвійськовим у Дніпрі. Про це повідомляє hromadske.
Як зазначають журналісти, сторона захисту заявила, що підозра парламентарю є необґрунтованою. Натомість прокурор це заперечив: адвокати, за його словами, не надали контраргументів. І додав, що Тищенко та його захисники наполягають, що депутат діяв у межах ТСК, однак жодних документів вони не надали, чи чинна ця комісія, і яке відношення вона має до ботоферм та колцентрів.
Сам депутат наполягав, що подавав заяви до правоохоронців про перевірки адрес у Дніпрі, за якими начебто здійснювалось шахрайство. Мовляв, вже після ухвал суду про обшуки, він приїхав до міста.
За рішенням суду, Тищенко має перебувати під цілодобовим домашнім арештом два місяці. Також нардеп має носити електронний браслет та здати закордонні паспорти. Політику заборонено відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду. Домашній арешт стосовно Тищенка діє до 23 серпня 2024 року.
- 25 червня Печерський райсуд Києва 25 червня обрав для народного депутата Миколи Тищенка запобіжний захід - цілодобовий домашній арешт на 60 діб. До того ДБР поголосило про підозру Тищенку за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Якщо його визнають винним, він може отримати 5 років в’язниці.
- 20 червня на проспекті Яворницького в центрі Дніпра сталася сутичка між групою людей у формі та балаклавах і чоловіком у цивільному. У соцмережах писали, що чоловік у цивільному - дніпрянин Дмитро Павлов (позивний Син), який воював у спецпідрозділі ГУР МО Kraken. У Telegram-каналах стверджували, що на нього напали охоронці народного депутата Миколи Тищенка. Однак депутат стверджує, що це чоловік завдав кількох ударів слідчому, який працював на обшуку шахрайської ботоферми, а потім намагався утекти.