Ризик дефолту: економіст розповів, чи Україна зможе продовжити свої боргові канікули
Ризик дефолту: економіст розповів, чи Україна зможе продовжити свої боргові канікули

Ризик дефолту: економіст розповів, чи Україна зможе продовжити свої боргові канікули

Про це він розповів на каналі «PolitБюро».

«2022 року, коли почалася повномасштабна війна, Україна домовилася зі своїми кредиторами про те, що на 2 роки відкладаються всі платежі, які Україна мала їм заплатити, тобто за всіма кредитами, які ми отримали. Тоді здавалося, що за 2 роки війна завершиться і Україна зможе повернутися до нормальної фінансової діяльності, як це було до повномасштабної війни», - розповідає Іван Ус.

Проте, констатує він, минуло 2 роки, а ситуація не змінилася насамперед через те, що продовжуються військові дії, які з'їдають ресурси держави. І держава зараз, продовжує експерт, думає не про те, як розраховуватися з кредиторами, а про те, щоб спрямовувати гроші насамперед на військові потреби.

За його словами, природно, що тепер кредитори не дуже хочуть йти на аналогічну угоду, але тут питання, чи готова Україна дати жорсткіші гарантії того, що заплатить, але спочатку потрібно продовжити ці боргові канікули або ще на 2 роки, або до завершення повномасштабної. війни. Хоча й тут, додає гість програми, є нюанс, юридично у нас немає війни.

«Оскільки юридичної фіксації немає, то і виникає ситуація, що дуже складно так домовлятися. Але це не означає, що неможливо буде прописати це формулювання, головне, щоб таки Україна (і тут ми не можемо вирішити цю проблему без своїх партнерів) знову домовилася. Можливо, якісь доведеться дати суттєвіші обіцянки порівняно з попередніми», - пояснює Іван Вус.

Теги за темою
Економіка
Джерело матеріала
loader