Анти-Brexit: експерти оцінили імовірність відновлення спільної економіки Великої Британії та ЄС
Анти-Brexit: експерти оцінили імовірність відновлення спільної економіки Великої Британії та ЄС

Анти-Brexit: експерти оцінили імовірність відновлення спільної економіки Великої Британії та ЄС

Анти-Brexit: експерти оцінили імовірність відновлення спільної економіки Великої Британії та ЄС

На думку аналітиків, наслідки і причини Brexit глибші, ніж економічні вигоди

Перемога лейбористської опозиції у Великій Британії, що може призвести до зміни економічного курсу країни та відновлення тісних зв'язків з країнами Євросоюзу, навряд чи зможе повністю врегулювати численні проблеми між острівною державою та Європейським континентом. Новий уряд зможе встановити тісніші економічні зв'язки з ЄС, але навряд чи відновить ту інтеграцію з континентальною Європою, яка була до Brexit. Ключова проблема не в економічних розбіжностях, а в численних політичних невідповідностях між сторонами, вважають експерти, які спілкувались із виданням Euractiv.

Єврооптимісти дуже сподіваються на лейбористів, чий лідер вже оголосив про перезавантаження відносин Великої Британії та Євросоюзу. Партія, яка за більшістю опитувань напередодні парламентських виборів здобуде більшість голосів, оголошує про поліпшення торговельних та інвестиційних відносин з Євросоюзом. Зокрема, заплановано ліквідацію непотрібних з погляду лейбористів економічних та бюрократичних бар'єрів у торгівлі.

Водночас лейбористи солідарні з консерваторами у тому, що відновити єдиний ринок чи спільний митний союз з ЄС неможливо. Однією з причин, яка штовхає британських політиків зберігати свою локалізацію, є те, що європейська бюрократія під час перемовин щодо синхронізації законодавства наполягає на жорсткій узгодженості британського законодавства з європейськими стандартами. Своєю чергою британці хочуть зберегти автономність у багатьох економічних та політичних питаннях.

Водночас експерти зазначають, що лейбористський уряд буде сприйматися Євросоюзом значно краще і дозволить вирішити принаймні більшість технічних проблем, які пов'язані з торгівлею. Це може викликати поліпшення економічних відносин і посилення як Євросоюзу, так і Великої Британії у перспективі. Особливо важливою така взаємодія може бути тоді, коли стан економіки Великої Британії, як і значної кількості країн ЄС, залишає бажати кращого. Після виходу з єврозони Велика Британія отримала суттєвий економічний удар, який за більшістю показників оцінюють у скорочення валового внутрішнього продукту країни мінімум на 5%. Саме тому будь-яке поліпшення економічних відносин між Євросоюзом та Великою Британією може допомогти як Лондону, так і Брюсселю поліпшити економічні показники, задовольняючи політичні побажання громадян.

Як повідомлялось раніше, у квітні 2021 року Європейський парламент затвердив Угоду про торгівлю та співробітництво між ЄС і Великою Британією, що встановлює правила майбутніх відносин після виходу країни з блоку – «Брекзіта».

Джерело матеріала
loader