Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович розповіла про критичну ситуацію з пенсійним забезпеченням у країні.
Як зазначила вона під час заходу "Захист соціальних прав під час війни в Україні" у Вільнюсі, відеозапис, який оприлюднив Офіс Ради Європи в Україні, через масовий виїзд українців за кордон та участь багатьох у бойових діях, кількість платників Єдиного соціального внеску ( ЄСВ) в Україні поменшало до 9,5 млн осіб.
Водночас кількість пенсіонерів становить 11 млн. Це створює несприятливе співвідношення для посилення соціального захисту у солідарній пенсійній системі.
"У нас не вистачає ресурсу, щоб підтримати чи збільшити пенсії для наших пенсіонерів, і сьогодні практично всі вони на межі бідності. Так, у нас зросла бідність", - зазначила вона.
Водночас Жолнович анонсувала зміни до законодавства, які мають зробити пенсії справедливішими, особливо для тих, кому вони були призначені давно. Це перша частина масштабної реформи, яка передбачає об'єднання всіх соціальних виплат до єдиного Соціального кодексу.
Другою частиною реформи має стати запровадження накопичувального рівня пенсійної системи. Це дозволить громадянам створювати свої заощадження для забезпечення себе на пенсії та стане внутрішнім інвестиційним ресурсом для відновлення країни.
"Ми повинні дати можливість нашим громадянам, які сьогодні працюють, створити власні заощадження для того, щоб мати можливість забезпечити себе на пенсії в майбутньому. Крім того, як показує практика інших країн, такі накопичення є ще й дуже добрим внутрішнім інвестиційним ресурсом, який нам потрібен для відновлення", – додала Жолнович.
Слід зазначити, що нещодавно схвалена Кабміном Бюджетна декларація на 2025-2027 роки передбачає щорічне підвищення податкових надходжень, зменшення зовнішньої допомоги та поновлення Дорожнього фонду, але не планується підвищеннямінімальної зарплати та прожиткового мінімуму.