Столтенберг анонсував «флагманський проєкт» з Південною Кореєю щодо України
Столтенберг анонсував «флагманський проєкт» з Південною Кореєю щодо України

Столтенберг анонсував «флагманський проєкт» з Південною Кореєю щодо України

НАТО на саміті у Вашингтоні наступного тижня обговорить з Південною Кореєю шляхи побудови практичної співпраці щодо України, кіберпростору та нових технологій. Зокрема планується «флагманський проєкт» щодо медичної освіти для українських військових.

Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг, передає Укрінформ із посиланням на Yonhap.

Столтенберг наголосив, що вже третій рік поспіль запрошує лідерів Південної Кореї, Японії, Австралії та Нової Зеландії на саміт НАТО, щоб розширити партнерство з країнами Індо-Тихоокеанського регіону, в той час, коли Росія продовжує війну в Україні за допомогою КНДР, Ірану та Китаю.

«Іран і Північна Корея підживлюють російську війну за допомогою безпілотників і снарядів. Китай підтримує російську військову економіку і постачає мікроелектроніку та інші товари подвійного призначення для російської війни. Чим ближче ці авторитарні режими зближуються, тим важливіше нам тісно співпрацювати з нашими друзями в Індо-Тихоокеанському регіоні», ‒ сказав Столтенберг.

На майбутньому саміті, зауважив генсек Альянсу, НАТО розвиватиме практичну співпрацю в рамках «флагманських проєктів» щодо України, кіберпростору і нових технологій, а також обговорить співпрацю з Південною Кореєю в галузі оборонної промисловості.

«Флагманський проєкт частково присвячений медичній освіті для українських солдатів. Ми також розглядаємо, як можемо розширити обмін розвідувальною інформацією з Південною Кореєю», - сказав Столтенберг.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Південної Кореї у відповідь на підписання Росією і КНДР договору із взаємними зобов’язаннями надавати негайну військову допомогу у разі нападу на іншу сторону заявив про намір переглянути свою позицію щодо постачання зброї Україні.

При цьому Сеул наголошує, що визначатиме типи озброєння та обсяги його поставок до України з огляду на дії Росії в її співпраці з Північною Кореєю.

Радник з питань нацбезпеки офісу президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що Сеул не матиме жодних стримувальних факторів для постачання летального озброєння Україні у разі передачі Росією Північній Кореї високоточної зброї.

Фото: Yonhap

Теги за темою
НАТО КНДР
Джерело матеріала
loader
loader