Зможуть добувати електроенергію навіть уночі: вчені винайшли незвичайні сонячні панелі
Зможуть добувати електроенергію навіть уночі: вчені винайшли незвичайні сонячні панелі

Зможуть добувати електроенергію навіть уночі: вчені винайшли незвичайні сонячні панелі

Потужності нового фотоелемента вистачить для забезпечення роботи приладів нічного освітлення, а також живлення датчиків, усуваючи необхідність в акумуляторах.

Завдяки дослідженням, проведеним Стенфордським університетом, група експертів знайшла спосіб змінити конструкцію звичайних сонячних батарей, щоб вони могли генерувати електроенергію і в нічний час.

Вироблення електроенергії в нічний час зі щільністю 50 мВт/м² стало можливим завдяки радіаційному охолодженню фотоелемента.

Метою дослідження було продемонструвати, що напівпровідники можна використовувати для зміни функції кремнієвих сонячних панелей, щоб вони могли забезпечувати енергію вночі, а не лише в денний час. Для цього використовували термоелектричний генератор, що має систему, здатну перетворювати зміни температури на електрику. Він функціонував як посередник між сонячними панелями і повітрям, генеруючи електричний струм. Під час тестів дослідники встановили, що термоелектричний генератор виробляє тільки 1% струму, який генерує звичайна сонячна батарея у світлий час доби, тоді як вночі цей показник зростає до 40%.

Завдяки тривалому терміну служби термоелектричних генераторів пропонована дослідниками конфігурація може мати нижчі довгострокові витрати на технічне обслуговування порівняно з акумуляторним зберіганням. Немає сумнівів у тому, що результати дослідження є багатообіцяючими, проте вчені вважають, що система ще не готова до масового виробництва.

Продемонстрована щільність потужності нового фотоелемента може бути застосована в роботі приладів нічного освітлення, а також здатна живити датчики, усуваючи необхідність в акумуляторах.

Джерело матеріала
loader
loader