Українці зобов'язані сплатити податки за свої квартири, якими давно володіють: скільки часу дали
Українці зобов'язані сплатити податки за свої квартири, якими давно володіють: скільки часу дали

Українці зобов'язані сплатити податки за свої квартири, якими давно володіють: скільки часу дали

Українці, які володіють нерухомістю щодо великої площі, до 1 липня мали отримати квитанції для сплати податків на нерухомість. Платити повинні тільки ті, хто має житло площею понад 60 квадратів (квартира) і понад 120 квадратів (будинок). Заплатити потрібно 60 днів.

Розмір податку залежить від площі нерухомості, а також мінімальної зарплати, пояснюють у Державній податковій службі. Податок поповнює місцеві бюджети, тому місцева влада обирає ставку податку. Податковий кодекс має обмеження: розмір податку не може бути більшим за 1,5% мінімальної зарплати за кожен "зайвий" квадратний метр площі.

Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, тобто 6700 гривень (максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн. (6700× %).

Платити треба тим, хто має житло, площа якого перевищує норму. І оплачується лише за квадрати, що її перевищують. Так, норма для квартири складає 60 кв. м, а для дому – 120 кв. м. Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби.

Вважається загальна площа житла, а чи не житлова. Є ще один аспект. Якщо квартира поділена між кількома власниками (наприклад, членами сім'ї), норма для кожного застосовується окремо. Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратів, але вона в рівних частинах належить чоловікові та дружині, податок платити не потрібно (при нормі 60 кв. м на власника кожному належить лише по 50 кв. м).

Якщо прострочити сплату терміном до 30 днів, то суму податку буде додано штраф у розмірі 10% від нарахованої суми податку. Якщо оплата податку прострочена більш як на 30 днів, штраф складатиме вже 20%.

Як раніше писав OBOZ.UA, у Польщі майже 5 тисяч українців працюють нелегально. За даними Національної інспекції праці, у 2023 році їхня кількість значно зросла.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader