"Охматдит" не є військовою ціллю: офіційні особи РФ поширюють брехню, — ISW
"Охматдит" не є військовою ціллю: офіційні особи РФ поширюють брехню, — ISW

"Охматдит" не є військовою ціллю: офіційні особи РФ поширюють брехню, — ISW

За словами аналітиків, Росія повинна була попередити українську сторону перед тим, як завдавати удару по лікарні "Охматдит". Крім того, РФ не надала доказів, що лікарня, повна хворих дітей, становила неминучу загрозу для російських військ.

Представники російської влади та пропагандисти хочуть зняти з себе відповідальність за ракетний удар по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві, який відбувся 8 липня. Для цього вони поширюють неправдиві повідомлення про те, що "Охматдит" є військовою лікарнею, а відтак і законною військовою ціллю. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 8 липня 2024 року.

"Російські офіційні особи та суб'єкти інформаційного простору намагаються зняти з себе відповідальність за обстріл дитячої лікарні "Охматдит", роблячи неправдиві заяви про ракети, якими було завдано удару, та статус лікарні — все це суперечить наявним доказам", — йдеться у звіті.

Зокрема росіяни роблять неправдиві заяви про те, що Україна використовує частину або всю лікарню для лікування поранених українських солдатів, що Україна зберігає ракети в лікарні, і що в лікарню влучили українські ракети протиповітряної оборони, а не російська ракета.

Аналітики пояснили, що траєкторія польоту ракети та видимий турбореактивний двигун під її корпусом збігаються з траєкторією польоту російської ракети Х-101 і не підтверджують твердження, що це був перехоплювач ППО, так само як і те, що ракета не виглядає пошкодженою перехоплювачами ППО.

"Російські інформаційні операції, які неправдиво зображують дитячу лікарню "Охматдит" як частково або повністю військову лікарню, помилково припускають, що така лікарня за своєю суттю є легітимною військовою ціллю. Дитяча лікарня "Охматдит" не є військовою лікарнею — це найбільша багатопрофільна дитяча лікарня в Україні, яка приймає до 18 000 дітей на рік", — зазначили в ISW.

Аналітики нагадали, що стаття 19 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яку підписала Росія, стверджує, що міжнародно-правовий захист цивільних лікарень не припиняється, якщо лікарня не здійснює "дій, що завдають шкоди ворогу". Навпаки ця ж стаття прямо виключає присутність хворих або поранених військовослужбовців як дію, що "завдає шкоди ворогу".

"Стаття 19 також стверджує, що "ворог" повинен зробити попередження перед тим, як атакувати лікарню, яка нібито містить "шкідливу" військову ціль, і жодне російське джерело не стверджує, що російська влада зробила таке попередження, а також не надало доказів того, що лікарня, повна хворих дітей, становила неминучу загрозу для російських військ", — наголосили в ISW.

Крім того, в американському Інституті вивчення війни заявили, що твердження російського Міністерства оборони про те, що це український перехоплювач ППО влучив у цивільні об'єкти, також не звільняє російські війська від відповідальності за завдавання удару.

"Росія є державою-агресором у цій війні, і Україні не довелося б захищатися від російських ударів, якби Росія не розпочала повномасштабне вторгнення і не завдавала б регулярних ракетних ударів по Україні", — йдеться у звіті.

Нагадаємо, 8 липня ЗС РФ вдарили "Кинджалом" по дитячій лікарні "Охматдит" в Києві. На момент обстрілу там перебували люди.

Під час удару по лікарні загинула 30-річна лікарка-нефрологиня Світлана Лук'янчук.

Джерело матеріала
loader