Крихітні сенсори на кінчиках пальців: у людей виявили дивовижну особливість
Крихітні сенсори на кінчиках пальців: у людей виявили дивовижну особливість

Крихітні сенсори на кінчиках пальців: у людей виявили дивовижну особливість

Дослідники виявили, що людські нігті мають несподівано точні сенсорні здібності.

Нігті людини можуть багато чого розповісти про наше здоров'я, але вчені вважають, що ми також багато чого не знаємо про них. Наприклад, у новому дослідженні вчені несподівано виявили, що людські нігті виявилися неймовірно чутливими до найменшого дотику, пише Science Alert.

Результати дослідження свідчать про те, що люди насправді можуть визначати, де до нігтів торкаються. Причому, майже так само точно, як вони здатні розпізнавати дотики до кінчиків пальців.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами співавтора дослідження, нейробіолога з Лондонського університету Метью Лонго, справа не тільки в тому, що люди здатні сприймати дотики до дистального кінця нігтя. Нові результати вказують на те, що ми насправді можемо точно сказати, де на нігті було застосовано подразник.

Під час дослідження вчені відібрали 38 реципієнтів віком від 18 до 60 років, а потім провели низку експериментів. Половину добровольців попросили вказати, де вони відчули, але не бачили, тактильний стимул на пальці — учасників експерименту попросили відзначити точне місце на фото нігтя або кінчика пальця.

Другу групу учасників попросили зробити те саме, але до їхніх нігтів і пальців торкалися ниткою, а не палицею. Такий метод дозволив ученим чинити постійний невеликий тиск. Щоб зробити висновок за межами одного конкретного пальця, перший експеримент було проведено із середніми пальцями, а другий — із великими.

За словами Лонго, вони з колегами виявили, що у всіх протестованих учасників ефективність локалізації на нігті була вищою за випадковий рівень, а також була порівнянна з ефективністю на самому кінчику пальця.

Сенсорна система нашої шкіри визначає тиск, вібрацію, температуру, біль і свербіж за допомогою різних типів механорецепторів
Фото: iStock

Цікаво, що на кінчиках людських нігтів насправді відсутні сенсорні рецептори. Відомо, що людська шкіра містить механорецептори, які реагують на різні подразники, включно з температурою і тиском. Водночас деякі рецептори тиску активуються найменшим тиском, тоді як іншим потрібен сильніший вплив, перш ніж вони направлять сигнал до нервів, попереджаючи про безпосередню близькість до фізичної присутності.

Однак учені виявили, що люди також здатні локалізувати дотик до палиці, яку тримаємо в руки. Наприклад, у випадку з тростиною, якою користуються незрячі люди. Таким чином, учені підозрюють, що аналогічні механізми можуть бути залучені й на далеких кінцях наших нігтів.

За словами Лонго, механорецептори тільця Пачіні лежать глибоко всередині передостаннього шару нашої шкіри, дерми. Ці нервові закінчення виявляють закономірності вібрацій у великих ділянках нашої шкіри, що дає нам змогу зрозуміти тактильне розташування інструментів.

Автори дослідження тепер вважають, що саме ці сенсорні рецептори, ймовірно, координують сенсорну інформацію, зокрема й від наших нігтів, попри те, що їх не було виявлено в нашому нігтьовому ложі.

На жаль, вчені поки не знають, з чим пов'язано те, що наші нігті настільки чутливі, але планують з'ясувати це в найближчому майбутньому.

Раніше Фокус писав про те, що манікюр пошкоджує ДНК: дослідники вивчили небезпеку використання УФ ламп.

Теги за темою
Здоров'я дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader