Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив ексміністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич.
«Це хороша новина, яка означає продовження лінії чинного генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, зокрема й щодо України. Рютте – це політик з дуже пронатовської країни, тому його обрання є хорошим кроком. Він рішуче підтримуватиме Україну в оборонній війні, яку вона веде, і працюватиме на підтримку України всіма країнами-членами», - підкреслив Онишкевич.
Водночас, він зазначив, що складно сказати, як у нього складуться відносини з Дональдом Трампом, який має шанси восени цього року стати президентом США, оскільки Трамп – «це велика загадка».
«Насправді, якщо хтось у США каже, що він знає, як діятиме Трамп у випадку обрання президентом, то навряд чи це є правдою. Трамп непередбачуваний, але люди, які раніше були в його оточенні, є зараз чи можуть стати його радниками, мають доволі різні погляди», - зауважив ексміністр оборони РП.
Він пояснив: одні з них кажуть, що США мають тиснути на Україну, щоб вона відмовилася від плану повернення окупованих територій і погодилася на нинішню ситуацію. Натомість інші виступають за необхідність подальшої підтримки України, як, наприклад, колишній радник президента США з національної безпеки О’Браєн у нещодавній статті для видання Foreign Affairs. Щоправда, ця підтримка, на думку американського експерта, в основному, має лягати на плечі європейців.
«Якщо в оточенні Трампа переможе другий варіант, то ситуація не є настільки поганою, як усі побоюються»,- констатував Онишкевич.
Як повідомляло агентство, 26 червня Північноатлантична рада погодила кандидатуру прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду наступного генсека НАТО.
Фото: МЗС Швейцарії