З 1 червня цього року суддям додали ще 4037 гривень до пенсії. Наразі середня пенсія судді становить 103 847 гривень. Наприклад, районний суддя одержує 80-90 тисяч гривень, а суддя Верховного Суду – понад 350 тисяч гривень щомісяця. Офіційно.
Президент військово-цивільного союзу "Бойове Братство України" Павло Жебрівський каже, що пенсії суддів перевищують навіть виплати бійцям, які малюють життям на фронті. Це викликає подив, особливо з урахуванням низького рівня довіри суспільства до судової системи.
Підприємці скаржаться, що рівень хабарів у господарських судах починається від 5 тисяч доларів і може сягати мільйонів за одну справу.
"Суд – це основа демократії, це захист прав і свобод громадян, це захист від неправомірних дій органів державної влади, правоохоронців. Але, довіра до суддів, м'яко кажучи, нижче плінтуса", – пише Жебрівський.
Українські судді отримують не просто пенсії, а так звані "довічні стипендії". Ці виплати регулюються особливим чином та забезпечують високі доходи суддям навіть після завершення їхньої служби.
"Мало того, що за час свого "суддівства" у них величезні зарплати плюс неймовірні хабарі, то ще вони собі зробили пенсійний виклад", – коментує Павло.
Судова система України страждає від високого рівня корупції та відсутності покарання за неправосудні рішення суддів. Це створює середовище, де судді можуть накопичувати багатство без наслідків.
Президент контролюється виборцями. Як правило, кожні 5 років йому оцінюють виборці і не вибирають його на наступних. Народні депутати раз на 5 років обираються та виборці також можуть дати їм оцінку на виборах. Кабінет Міністрів призначається парламентом та може бути відправлений у відставку парламентом. Але судді у нас призначаються довічно, але моніторяться органами самоврядування, які очолюють цю «харчову» піраміду.
Якщо ми усунемо всі ці проблеми, то Україна позбавиться низьких стандартів і буде захищена від внутрішніх та зовнішніх загроз. Люди віритимуть у справедливість і почуватимуться захищеними законом.
"Не буде яєць по 17 гривень, не буде тотальної корупції, не буде втечі іноземних інвесторів", – робить висновок Жебрівський.
А ми нагадуємо, родичі чиновників втекли з України, прикриваючись сиротами: деталі "евакуації"
Читайте також: у країнських чиновників підвищили зарплати: у чиїх кишенях більше, ніж у бюджеті суспільства