Банки втримали долар після рекордів "за НБУ": що відбувається з курсом і які ціни на валюту
Банки втримали долар після рекордів "за НБУ": що відбувається з курсом і які ціни на валюту

Банки втримали долар після рекордів "за НБУ": що відбувається з курсом і які ціни на валюту

Готівковий курс долара в Україні практично завмер після доволі активного зростання та рекордів в офіційних показниках Нацбанку. Так, 11 липня середня вартість готівкового долара у банках встановилася на рівні 40,6/41,05 (купівля/продаж). У продажу це лише на копійку дешевше, ніж напередодні. А у купівлі курс взагалі не змінився.

За тиждень курс долара при цьому показав зростання на 5 коп., свідчать дані моніторингу. Небанківські обмінники при цьому пропонують "долар" 11 липня трохи дешевше, ніж банки, – в середньому по 40,56/40,99 грн.

Курс долара у банках України

На чорному ринку, тобто у приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, середній курс валют виявився помітно вищим за банківський у покупці і трохи нижчим у продажу. Так:

  • американську валюту "з рук" 11 липня пропонують за ціною 40,95/41,02 грн (купівля/продаж);
  • євровалюту – по 44,41/44,59 грн.

Курс долара в банках: де купувати та продавати валюту

Великі комерційні банки України сьогодні продають долар за цінами у діапазоні 40,99-41,05 грн. А купувати американську валюту вони готові за 39,9-40,7 грн.

Курси валют у таблиці взяті з сайтів банків і можуть відрізнятись від фактичної вартості у касах – іноді з клієнтів стягують додаткову комісію. Дізнатися точний обмінний курс можна, звернувшись до колцентру конкретного банку.

Офіційний курс валют 11 липня: що відбувається з доларом та євро

У свою чергу Національний банк України (НБУ) на 11 липня розрахував офіційну вартість долара США на рівні 40,71 грн. Це:

  • на 5 коп. нижче, ніж тиждень тому;
  • на 6 копійок нижче за історичний рекорд (40,77 грн/дол., було встановлено вчора, 10 липня).

Євро залишився на історичному максимумі за офіційним курсом. Станом на 11 липня вартість євровалюти встановлено на рівні 44,08 грн. Ця позначка дотримується вже третій день.

Курс долара та євро НБУ з початку 2024 року

Як пояснював голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"), готівковий курс понад 40 грн/долар в Україні фіксувався ще у липні 2022 року. І після майже двох років ситуація на готівковому валютному ринку "ледве змінилася", зазначає нардеп.

Крім того, він нагадав: уряд при розрахунках проекту бюджету виходив із девальвації приблизно на 10% (42,1 грн/дол. на кінець року, 40,7 грн/дол. – середній за рік). Зараз курс навряд чи перевищує розрахунковий показник середнього року. А, враховуючи, що до цього він був нижчим, гривня все ще має запас міцності, щоб вписатися в бюджетний "прогноз".

За словами керівника департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталія Ваврищука, у короткостроковій перспективі в Україні все ж таки не очікується різкої зміни курсу долара. Відповідно, не має сенсу скуповувати валюту в надії незабаром вигідно її продати.

Втім, зазначив аналітик, поступова девальвація української валюти все ж таки відбуватиметься. Втім, це не створить "суттєвих незручностей" для населення і бізнесу, додав Ваврищук.

"Звичайно, НБУ не дає жодних орієнтирів щодо динаміки та глибини можливої девальвації курсу, але на ринку склалося розуміння, що ці рухи навряд чи будуть різкими. Навряд чи ми бачитимемо різку зміну обмінного курсу за короткий проміжок часу", – резюмував експерт.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас найближчими роками в Україні очікується зростання курсу долара – проте не різке. Відповідно до схваленої урядом Бюджетної декларації на 2025-2027 рік, наприкінці цього періоду вартість американської валюти перебуватиме на рівні 46,4 грн.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader