Обійти САУ PzH 2000: моделювання бою показало потужний потенціал гаубиці RCH 155
Обійти САУ PzH 2000: моделювання бою показало потужний потенціал гаубиці RCH 155

Обійти САУ PzH 2000: моделювання бою показало потужний потенціал гаубиці RCH 155

За результатами моделювання бойових дій колісна САУ RCH 155 у "мобільному" режимі в середньому вона знищила 35 ворожих цілей проти 31 в режимі стрільби й подальшого пересування.

Німецька компанія KNDS провела бойове моделювання, що розкриває потенціал майбутньої колісної гаубиці RCH 155 в контексті протитанкової оборони. Симуляція показала, що ця самохідна гаубиця може вести вогневий бій під час руху і перевершує за ефективністю навіть сучасні артилерійські системи, такі як гусенична гаубиця PzH 2000. Про деталі події розповіли 10 липня оглядачі Army Recognition.

За інформацією KNDS, моделювання показало дивовижні здібності 155-мм колісної самохідної гаубиці RCH 155, яка показала свої можливості під час руху. Зокрема, артустановка не лише змогла атакувати більше цілей, а й мала на в половину менший відсоток відмов через дії противника.

Однією з ключових переваг є її висока мобільність. На відміну від гусеничних гаубиць, які вимагають зупинки для стрільби, RCH 155 здатна вести вогонь прямо під час руху. Це стало можливим завдяки застосуванню передових систем стабілізації, запозичених із танків і бойових машин піхоти.

Вбудований комп'ютер постійно розраховує положення машини і знаряддя, коригуючи напрямок ствола, щоб забезпечити точність пострілу. Ця можливість дає змогу RCH 155 швидко змінювати позицію після пострілу, що робить її менш вразливою для вогню у відповідь противника.

Важливою перевагою RCH 155 також є її здатність до точного ураження цілей на великих дистанціях. Загалом поєднання точного наведення та дальності стрільби дає змогу цій гаубиці вражати ворожі сили до того, як вони зможуть розпочати активні дії.

"На особливу увагу заслуговують результати роботи колісної гаубиці в "мобільному" режимі: у середньому вона знищила 35 ворожих систем проти 31 у режимі "стрільби й пересування", при цьому втрати власних підрозділів були значно меншими", — підкреслили оглядачі.

Крім того, результати моделювання засвідчили, що інтеграція таких сучасних боєприпасів, як SMArt, поряд із поліпшеними можливостями безпілотної розвідки, істотно підвищує ефективність RCH 155.

"Удосконалення технологій датчиків і наведення ще більше посилює її потенціал, роблячи її ключовим компонентом артилерійського потенціалу німецької армії", — підсумували експерти.

Важливо САУ, що стріляє на ходу: ЗСУ стануть першим користувачем німецьких RCH 155 (відео)

Нагадаємо, у червні стало відомо, що Україна отримає 54 одиниці новітніх колісних самохідних артилерійських установок RCH 155. Першу партію в кількості 18 одиниць замовили ще наприкінці 2022 року і профінансував уряд ФРН.

Теги за темою
Зброя
Джерело матеріала
loader