За словами радника глави Офісу президента Михайла Подоляка, якщо держава використовує одночасно кілька видів бойової авіації, тоді зростає і кількість споживаного ресурсу. Через це саме F-16 у пріоритеті для Києва.
Україна ухвалила рішення поставити на паузу отримання винищувачів Gripen, які раніше зобов'язалася передати Швеція. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі "24 каналу" розповів, із чим це пов'язано.
За його словами, коли держава використовує авіацію різних видів одночасно, то на це необхідно витрачати більше ресурсів для інженерно-логістичного забезпечення. Київ же зосереджений на отриманні інших літаків — F-16.
"Це десинхронізація. Якщо ви використовуєте багато різного виду техніки, особливо якщо вона надскладна, то ви собі збільшуєте плече використання. Вам треба буде набагато більше ресурсу витрачати на інженерно-логістичне забезпечення, на синхронізацію цього забезпечення і так далі", — заявив Михайло Подоляк.
Окремо він додав, що Київ продовжує переговори на всіх наявних майданчиках про те, щоб отримати якомога більше винищувачів. У пріоритеті стоять західні F-16, адже вони здатні ефективно працювати проти ворожих МіГ і Су.
В України є математично обраховані паритети, формули, скільки техніки можна зібрати з тих чи інших складів. Відповідно, робота над цим питанням триває вже зараз.
"Це не техніка, яку треба з неба знайти. Зі складів зібрати. Вона буде досить ефективним інструментом примусу Росії до тактичних поразок по лінії фронту, до більш об'єктивного сприйняття навколишнього світу", — підсумував Михайло Подоляк.
Нагадаємо, 11 липня з'явилися перші повідомлення про те, що Україна могла поставити на паузу отримання винищувачів Gripen від Швеції. Освоєння і введення в експлуатацію F-16 і Mirage 2000-5 будуть проводитися паралельно. А це дає змогу подивитися на поставки Gripen під іншим кутом.
Перед цим у МЗС Швеції розповіли, з чим пов'язана відмова Києва від бойової авіації. Міністр Тобіас Біллстрем наголосив, що уряд готовий продовжити ці обговорення.