Країни із розвиненою економікою мають на меті купувати більше золота. Одна із головних цілей – це страхування від ризиків, серед яких інфляція та економічні потрясіння.
Розвинені країни роблять ставку на золото
Крім того, 56% центральних банків із розвинених економік прогнозують, що частка долара у світових резервах впаде протягом наступних 5 років. Водночас майже дві третини регуляторів з економік, що розвиваються, очікували на такі ж результати.
Варто додати, що накопичують дорогоцінний метал й країни, що розвиваються, Китай та його союзники. Таким чином, вони прагнуть диверсифікувати свою діяльність стосовно долара.
Такі настрої досить сильно контрастують з тим, що золото торгується на пікових рівнях. Нагадаємо, що історичний максимум дорогоцінного металу становить 2450 доларівза унцію. На момент, створення цього матеріалу ціна золота коливається на рівні 2401 долара за унцію, згідно з Markets Insider.
Плани центробанків щодо золота змінилися через глобальне скорочення доларових резервів за відсутності іншої валюти-заміни для долара.