Через спеку постраждає врожай: коли в Україну прийде похолодання, — ЗМІ
Через спеку постраждає врожай: коли в Україну прийде похолодання, — ЗМІ

Через спеку постраждає врожай: коли в Україну прийде похолодання, — ЗМІ

За словами журналістів, починаючи з 13 липня на українців чекають найспекотніші дні, коли температура повітря підніметься до 35-37 градусів, а на півдні в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях і зовсім до 40-41 градуса. Але з 15 липня піде поступовий спад.

Найближчі три дні в Україні буде сильна спека. Температура повітря підніматиметься до 40 градусів за Цельсієм. Про це пише "Обозреватель".

Видання пише, що у 2024 році літо видалося дуже спекотним. Починаючи з 13 липня на українців чекають найспекотніші дні, коли температура повітря підніметься до 35-37 градусів, а на півдні в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях і зовсім до 40-41 градуса. Але з 15 липня піде поступовий спад. Уже 19-20 липня в західних, північних і центральних областях стовпчики термометрів покажуть 25-28, на півдні та сході — 30-35.

Як розповіла завідувачка відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру Наталя Голеня, цього року спека прийшла на два тижні раніше, ніж зазвичай.

За її словами, зазвичай найспекотнішим періодом вважається друга половина серпня. Однак цього року спека припала на першу половину липня.

Важливо Життя за межею. Найспекотніший рік в історії встановив новий рекорд: правила гри змінилися

"І це все завдяки тому, що до нас прийшло тропічне повітря африканського походження. Воно і так гаряче, а ще через те, що в нас панує антициклон, то в нижніх шарах це повітря ще нагрівається до таких високих температур. Фактично температура повітря зараз близька до абсолютних значень, характерних для цих днів", — розповіла Наталія Голеня.

Повідомляється, що вже з 15 липня температура потроху почне знижуватися. У 16-17 числах стане трохи прохолодніше вже на півночі Це почнеться в західних регіонах України. Комфортніша погода прийде в центр і на південь України тільки 19-20 липня.

Зазначається, що зміна погоди супроводжуватиметься дощами та грозами, градом і навіть шквалами. Ба більше, у першій половині серпня на нас чекає ще одна хвиля спеки.

"Загальні розрахунки показують середню температуру в серпні вищою за кліматичну норму на 2-3 градуси. Тож можна чекати на спекотну погоду", — сказала Голеня.

Спека спричинить проблеми з урожаєм

Завідувачка відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко заявила, що жнива цьогоріч розпочалася на 1-1,5 тижня раніше, ніж зазвичай.

Вона заявила, що початок квітня був дуже теплим, що дало поштовх розвитку культур.

"І хоча в травні вже похолодало, але запасу тепла вистачило на те, щоб підтримувати розвиток рослин до цього часу. І сьогодні стоїть класична погода для збирання врожаю — має бути сухо та спекотно. Урожай хороший, не гірший, ніж торік. Умови для раннього ячменю, жита, пшениці, ярих хороші", — сказала Адаменко.

Однак, за її словами, тривалий період африканської спеки зіпсували високі очікування на врожай кукурудзи. Ба більше, постраждає врожай соняшнику.

"Крім кукурудзи постраждає і врожай соняшнику. Насіння буде дрібним, отже, і врожай буде меншим. Навесні були дощі й запас вологи в ґрунті зберігся, але через спеку він був швидко витрачений. Ми маємо класичну фронтову повітряну посуху, і вона буде розширюватися", — сказала Адаменко.

Повідомляється, що через погоду цього року не було врожаю вишні. Адже вона зацвіла раніше через весняне тепло, але потім прийшли заморозки, а ягоди пропали. Також будуть проблеми з урожаєм картоплі.

"Для картоплі зараз має значення температура ґрунту на глибині 10-15 сантиметрів. Вона має становити 15-19 градусів, а через спеку в ґрунті +25, у деяких районах +32", — сказала експертка.

Керівник оперативно-диспетчерської служби Центру екстреної меддопомоги у Волинській області Станіслав Лінік розповів, що українці частіше дзвонять у "швидку" через спеку. За його словами, за такої погоди в людини може бути перегрів тіла. Організм не справляється, а тому може виникнути нудота і навіть блювота.

Теги за темою
Україна прогноз погоди Гроші Економіка
Джерело матеріала
loader