У Росії можуть заблокувати YouTube уже у вересні: що кажуть у Кремлі
У Росії можуть заблокувати YouTube уже у вересні: що кажуть у Кремлі

У Росії можуть заблокувати YouTube уже у вересні: що кажуть у Кремлі

Росіяни вже зіткнулися з проблемами в роботі YouTube, проте спікер Кремля Дмитро Пєсков стверджує, що компанія "сама обрала цей шлях".

На території Російської Федерації можуть заблокувати сервіс YouTube у вересні 2024 року. Про це пише російський портал "Газета.Ru" 12 липня з посиланням на джерела, близькі до адміністрації президента РФ, і на джерела в компанії, що займається збором інформації для силових структур.

Джерело, близьке до адміністрації російського президента, повідомило журналістам, що в липні-серпні в деяких регіонах РФ робота YouTube почне погіршуватися. За його даними, вже з вересня стартує блокування сервісу. Друге джерело видання підтвердило, що, за його даними, YouTube у Росії планують заблокувати восени цього року.

Водночас на офіційному сайті "Ростелекома" 12 липня з'явилося сповіщення про технічні проблеми в роботі обладнання, що належить Google, яке, зокрема, застосовується для кешування і прискорення завантаження контенту відеохостингу YouTube. Повідомляється, що через це сталося перевантаження наявних потужностей.

"Це може вплинути на швидкість завантаження і якість відтворення роликів у YouTube у абонентів усіх російських операторів", — заявили в "Ростелекомі".

Блокування YouTube у РФ: що говорять у Кремлі

Російський портал "РБК" пише, що прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заперечує плани щодо блокування YouTube у Росії. За його словами, згаданий збій стався через те, що обладнання вже більше ніж два роки як не оновлюють, однак відеохостинг нібито сам зайняв таку позицію щодо російського ринку.

"Компанія сама обрала цей шлях. Ми можемо шкодувати тільки в цьому зв'язку. Але, звичайно ж, відхід із цього ринку має свої технологічні наслідки. У плані тієї ситуації, що виникла", — сказав Дмитро Пєсков.

Нагадаємо, 12 червня російські ЗМІ повідомили, що спільнота Mozilla обмежила доступ на території Російської Федерації до низки розширень для браузера Firefox, які росіяни використовували для обходу інтернет-блокувань.

Зі свого боку представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в інтерв'ю від 11 липня зазначив, що месенджер Telegram швидше реагує на запити спецслужб Російської Федерації, ніж на звернення України.

Теги за темою
Росія Кремль
Джерело матеріала
loader
loader