Продовжити життя: дослідження показало, як уникнути ракових пухлин
Продовжити життя: дослідження показало, як уникнути ракових пухлин

Продовжити життя: дослідження показало, як уникнути ракових пухлин

Американське онкологічне товариство оголосило цікаві результати дослідження. Майже половину випадків захворюваності на рак можна уникнути.

Нещодавнє дослідження Американського онкологічного товариства показало, що майже 40 % усіх випадків захворювання на рак і майже половини смертей від нього можна уникнути, якщо вести більш здоровий спосіб життя. У дослідженні розглядалися 30 видів раку і 18 модифікованих факторів ризику, таких як куріння й ожиріння, пише abcNEWS.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Куріння сигарет залишається головним фактором ризику, на нього припадає близько 20 % усіх випадків раку і 30 % смертей від нього. Дані, отримані 2019 року, засвідчили, що фактори, пов'язані зі способом життя, пов'язані з більш ніж 700 000 нових випадків захворювання на рак і більш ніж 262 000 смертей серед дорослих у віці 30 років і старше. До 2021 року тільки в США буде зареєстровано близько 1,8 мільйона нових випадків захворювання на рак.

Важливо COVID-19 обзавівся новим союзником: після нього люди все частіше хворіють на рак

Дослідники виділили сім ключових чинників способу життя, виявлених під час дослідження, які роблять значний внесок у ризик розвитку раку:

Куріння

Як нинішні, так і колишні курці, а також ті, хто піддається пасивному палінню, схильні до вищого ризику розвитку раку. Куріння пов'язане приблизно з 12 видами раку, включно з раком легенів, порожнини рота і сечового міхура. CDC підкреслює, що відмова від куріння може вдвічі знизити ризик розвитку раку порожнини рота, горла, легенів або голосового апарату протягом 20 років.

Вага тіла

Надмірна вага пов'язана з 13 видами раку, що становить 40 % від усіх щорічних діагнозів раку в США. Підтримка здорової ваги може значно знизити ці ризики. CDC рекомендує використовувати індекс маси тіла (ІМТ), щоб визначити, чи відповідає людина здоровій вазі.

Вживання алкоголю

Помірне вживання алкоголю — це не більше семи напоїв на тиждень для жінок і 14 для чоловіків. Однак рясне пиття значно підвищує ризик розвитку раку. Одним напоєм зазвичай вважається 5 унцій вина або 1,5 унції міцного алкоголю.

Неправильне харчування

Дієти з високим вмістом червоного і переробленого м'яса та низьким вмістом фруктів, овочів, клітковини і кальцію підвищують ризик розвитку раку. Міністерство сільського господарства США пропонує збалансовану дієту, що включає пісні білки, велику кількість фруктів, овочів і цільного зерна, а також обмежену кількість цукрів і жирів.

Відсутність фізичних вправ

Фізична неактивність — ще один фактор ризику розвитку раку. Рекомендації з фізичної активності для американців рекомендують 150-300 хвилин помірної активності або 75-150 хвилин енергійної активності на тиждень, а також заняття, що зміцнюють м'язи, двічі на тиждень.

Пропущені скринінги на рак

Регулярні обстеження мають вирішальне значення для раннього виявлення раку. Цільова група з профілактичних послуг США рекомендує жінкам проходити обстеження на рак грудей раз на два роки, починаючи з 40 років, а на колоректальний рак — з 45 до 75 років.

Сонячне опромінення

Постійне використання сонцезахисного крему може знизити ризик розвитку меланоми приблизно на 70 %. Американська академія дерматології рекомендує використовувати сонцезахисний крем з SPF 30 або вище, наносити його повторно кожні дві години, а також після купання.

Прийняття більш здорового способу життя і дотримання цих профілактичних заходів може істотно знизити ризик розвитку раку і поліпшити загальний стан здоров'я.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Раніше Фокус писав про розробку тесту на рак, який можна пройти вдома. Дослідники вважають, що нова технологія може діагностувати рак на ранній стадії.

Теги за темою
алкоголь
Джерело матеріала
loader
loader