Про це йдеться в повідомленні Національного статистичного бюро КНР, передає Укрінформ.
В абсолютних цифрах валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаюза січень – червень досяг майже 61,7 трильйона юанів (близько 8,6 трлн дол.).
За галузями промисловості додана вартість первинної (видобувна і сільське господарство) становила 3,1 трлн юанів (0,4 трлн дол.), збільшившись на 3,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року; вторинної (промислове виробництво) досягла 23,7 трлн юанів (3,3 трлн дол.), зростання на 5,8%; а третинної (сектор послуг) становила 35 трлн юанів (4,9 трлн дол.), збільшившись на 4,6%.
Поквартальна статистика свідчить, що за перший квартал ВВП у річному обчисленні зріс на 5,3%, а в другому темп уповільнився і зростання ВВП становило 4,7% порівняно з квітнем – червнем минулого року.
Аналітики вказують на ряд нерозв'язаних проблем у другій за обсягом економіці світу, зокрема, слабкий внутрішній попит, висока заборгованість і спад на ринку нерухомості, які стримують економічний прогрес Китаю і потребують додаткових зусиль для подолання.
Сьогодні в Пекіні розпочинається третій пленум ЦК правлячої Компартії, закрита чотириденна зустріч під головуванням голови КНР Сі Цзіньпіна, на якому 300 найвищих керівників Китаю обговорюватимуть перспективи національної економіки і прийматимуть рішення для стимулювання її зростання.
Очікується, що за підсумками пленуму будуть оголошені заходи з просування передового виробництва, перегляду системи оподаткування для обмеження боргових ризиків, стимулювання внутрішнього споживання та пожвавлення приватного сектору.
Ці рішення мають розвіяти занепокоєння з приводу того, що друга економіка світу рухається до тривалого періоду низького зростання або навіть дефляції.
Як повідомляв Укрінформ, Державне управління валютного контролю КНР заявило, що станом на кінець червня валютні резерви Китаю становили 3,2224 трильйона доларів США.
Фото: Getty Images