Зі швидкістю 135 000 км/год до Землі летить комета 13P/Ольберса: коли її спостерігати
Зі швидкістю 135 000 км/год до Землі летить комета 13P/Ольберса: коли її спостерігати

Зі швидкістю 135 000 км/год до Землі летить комета 13P/Ольберса: коли її спостерігати

Востаннє короткоперіодична комета наближалася до нашої планети 1956 року.

Короткоперіодична комета 13P/Ольберса повертається у внутрішню частину Сонячної системи через 68 років. Одна вже досягла найближчої точки до Сонця 30 червня і вже скоро її можна побачити в нічному небі, пише EarthSky.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Комета 13P/Ольберса була вперше виявлена німецьким астрономом Генріхом Ольберсом 6 березня 1815 року. Востаннє комета прилітала у внутрішню частину Сонячної системи і перебувала близько до Землі 1956 року. Після максимального зближення із Сонцем 30 червня, комета 13P/Ольберса опиниться на найближчій відстані від Землі вже в суботу, 20 липня. Після цього комету знову можна буде побачити тільки 2094 року.

Наразі комета перебуває в сузір'ї Велика Ведмедиця, але швидко рухається до сузір'я Малий Лев на північному заході неба. Під час максимального зближення із Землею комета перебуватиме на відстані 283,5 млн км. Навіть на такій відстані 13P/Ольберса буде найяскравішою кометою в нічному небі.

Комета 13P/Ольберса була вперше виявлена німецьким астрономом Генріхом Ольберсом 6 березня 1815 року. Востаннє комета прилітала у внутрішню частину Сонячної системи і перебувала близько до Землі 1956 року. Після максимального зближення із Сонцем 30 червня, комета 13P/Ольберса опиниться на найближчій відстані від Землі вже в суботу, 20 липня. Після цього комету знову можна буде побачити тільки у 2094 році
Фото: вспышка на солнце

За даними NASA, комета робить повний оберт навколо Сонця за майже 68 років. Оскільки її орбітальні період становить менше 200 років, вона називається короткоперіодичною або кометою типу Галлея. Наразі комета летить внутрішньою частиною Сонячної системи зі швидкістю 134 867 км/год.

За словами вчених, уже зараз комета 13P/Ольберса має зоряну величину від 6,5 до 7, тобто вона досить яскрава. Але все ж вона не настільки яскрава, щоб її можна було побачити неозброєним оком. Тому для її спостереження знадобиться бінокль.

Більше шансів побачити комету 13P/Ольберса мають жителі Північної півкулі Землі. 16 липня, одразу після заходу Сонця, комета пройде поруч із NGC 3104, галактикою неправильної форми в сузір'ї Малого Лева. Під час максимального зближення 20 липня 2024 року комета пройде поруч із галактикою NGC 3219. Таким чином, далека галактика стане зручним орієнтиром для спостереження. Вчені рекомендують дивитися на північно-західну частину неба незабаром після заходу Сонця.

Місце розташування комети 13P/Ольберса 20 липня 2024 року
Фото: вспышка на солнце

Нагадуємо, що те, що мало стати найяскравішою кометою цього року, може взагалі розвалитися на частини. Астрономи вважають, що комета C/2023, орбітальний період якої становить 80 000 років, може не стати найяскравішим об'єктом у нічному небі цієї осені. Спостереження показують, що вона не долетить до Землі і зникне, як уже писав Фокус.

Також Фокус писав про те, що Китай збирається створити на Місяці систему виявлення і стеження. Китайські вчені заявили, що скоро на Місяці з'явиться власна система GPS.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader
loader