З рутини на пригоду: вчені та спортсмени розповіли, як підвищити інтерес до вправ
З рутини на пригоду: вчені та спортсмени розповіли, як підвищити інтерес до вправ

З рутини на пригоду: вчені та спортсмени розповіли, як підвищити інтерес до вправ

Одна думка про заняття спортом, незважаючи на його користь, для багатьох уже здається складним починанням. Однак чемпіон світу з плавання розкрив секрет, як перетворити його на захопливу активність, а вчені підтримали його науковими фактами.

Напередодні Олімпійських ігор 2024 року в Парижі спортсмени по всьому світу прагнуть досягти досконалості. Традиційно успіх у спорті пов'язують з інтенсивними тренуваннями і непохитною дисципліною. Однак новий погляд на тренування від професійних спортсменів дає змогу припустити, що різноманітність і пошук нових можливостей також можуть зіграти вирішальну роль у досягненні максимальних результатів, пише The Conversation.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Австралійський плавець і чемпіон світу, Камерон Макевой, нещодавно розповів про свій новий підхід до тренувань, що охоплює зниження тренувального навантаження і пошук інших занять. Макевой вважає, що цей метод збільшив тривалість його кар'єри і поліпшив його стосунки з плаванням. "Я можу взяти участь в Олімпійських іграх, чемпіонаті світу, потім 12 місяців займатися іншими справами і повернутися", — заявив Макевой. Цей підхід охоплює такі види діяльності, як спринт на треку і стрітліфтинг, які він знаходить як освіжаючими, так і корисними для своїх результатів.

Важливо Як накачати мозок у спортзалі: вчені розповіли, які вправи робити

Досвід Макевоя не унікальний. Дослідження, опубліковане в журналі Psychology of Sport and Exercise, показало, що вивчення місцевості значною мірою сприяє позитивному досвіду бігунів. Один із респондентів відзначив радість від відкриття нових доріжок для бігу, заявивши, що завдяки цьому біг стає не стільки вправою, скільки пригодою. Ця думка відображає ширшу тенденцію в спорті, коли спортсменів заохочують урізноманітнити свою діяльність.

Австралійська спортивна комісія повторює цю філософію у своїй національній стратегії участі в спорті "Грай добре", що спрямована на подолання бар'єрів і заохочення пошуку нових можливостей у спорті. Ця ініціатива підкреслює важливість участі в різноманітних і неформальних спортивних заходах для отримання задоволення та довгострокової участі. Цей підхід відповідає успішній норвезькій філософії "радість спорту для всіх", завдяки якій Норвегія домоглася вражаючих результатів на зимових Олімпійських іграх.

Заняття спортом також можуть сприяти виникненню стану "потоку" — поняття, запровадженого психологом Михайлом Чіксентмігаї. Потік виникає, коли людина повністю поглинена діяльністю, виконуючи її без зусиль. Дослідження Чиксентмігаї показали, що діяльність, яка сприяє відкриттям і новизні, може сприяти цьому оптимальному стану продуктивності. Спортсмени й любителі спорту можуть використовувати ці уроки, вносячи різноманітність у свої заняття. Пробуючи новий вид спорту, змінюючи режим тренувань або досліджуючи нові маршрути, ці зміни можуть підвищити як продуктивність, так і задоволення.

Підхід Макевоя, спортивна філософія Норвегії та стратегія Австралійської спортивної комісії — усі вони наголошують на цінності дослідження в досягненні спортивного успіху. Включення дослідження в заняття спортом потрібне не тільки елітним спортсменам. Повсякденні люди можуть отримати користь із цього підходу, ставлячи перед собою відкриті цілі та приймаючи менш структуровані форми гри. Цей метод не тільки робить заняття спортом приємнішими, а й може призвести до підвищення загальної залученості та результативності.

Раніше Фокус писав про найкоротше трисекундне тренування, що допомагає накачати м'язи. Вчені вважають, що часті, але короткі тренування, принесуть більше ефекту, ніж рідкісні, але тривалі.

Також Фокус писав про те, як фізичні вправи допомагають знизити ризик інсульту. Також щоденні прогулянки потенційно можуть сприяти зниженню ймовірності розвитку порушень серцевого ритму, відомих як фібриляція передсердь.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Спорт Здоров'я дослідження наука
Джерело матеріала
loader