За словами журналістів, поліція може доставляти в ТЦК громадян, які порушують правила мобілізації та військового обліку. За словами нардепа Олега Синютки, нові повноваження у правоохоронців з'явилися з 16 липня.
З 16 липня за запитом начальника ТЦК поліція зможе в примусовому порядку доставляти для оновлення даних громадян, які не виконали вимоги закону про мобілізацію. Примусового доставлення до ТЦК не уникнути також водіям зі статусом "у розшуку", які своєчасно не оновили військово-облікові дані. Про це пише Today.ua з посиланням на Олега Синютку, який представляє комітет Верховної Ради з регламенту, депутатської етики та організації роботи.
Військовозобов'язані громадяни отримали близько двох місяців, щоб оновити військово-облікові дані в територіальних центрах комплектування, через застосунок "Резерв+" і Центри надання адмінпослуг. Міноборони 15 липня 2024 року повідомило, що понад 4 млн українців дані все ж оновили.
Олег Синютка з комітету Верховної Ради з регламенту, депутатської етики та організації роботи заявив, що приблизно 6-7 млн українців не встигли оновити дані в ТЦК. Тому він підтримує законопроєкт, який передбачає подовження термінів оновлення даних для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Водночас закон ще не був розглянутий і в першому читанні.
За словами журналістів, тепер поліція повинна доставляти в ТЦК для відновлення військово-облікових даних тих, хто порушує правила мобілізації та військового обліку. Синютка зазначив, що таких на сьогодні — 6-7 мільйонів, а нові повноваження у правоохоронців з'явилися з 16 липня автоматично.
Спочатку ТЦК надсилає військовозобов'язаним поштою лист із вимогою щодо оновлення даних (не повістка). Листи приходять за відомою адресою військовозобов'язаних (навіть якщо вони там не проживають). До всього іншого, лист-вимогу вважають врученим навіть із дня проставлення відмітки про неможливість вручення.
Надалі начальник ТЦК подає письмову заяву до поліції про примусову доставку для поновлення даних громадянина, який з тих чи інших причин не врахував вимоги мобілізаційного законодавства.
Тих, хто ухиляється від мобілізації, можуть ідентифікувати за різними реєстрами даних, у т.ч. під час зупинки автомобіля за порушення ПДР.
Порушників закону про мобілізацію тимчасово обмежуватимуть у деяких правах. Наприклад, у праві керування транспортним засобом, обмеження накладуть за рішенням суду, якщо поліція не зможе доставити громадянина в ТЦК. Після оновлення військово-облікових даних тимчасові обмеження мають бути зняті (знову ж таки, за рішенням суду).
Нагадаємо про те,які дії заборонені для працівників ТЦК.
Також повідомлялося, чи можна вільнопересуватися Україною без дозволу з ТЦК.