Чому ми досі не зустріли інопланетян: вчені дали нову відповідь
Чому ми досі не зустріли інопланетян: вчені дали нову відповідь

Чому ми досі не зустріли інопланетян: вчені дали нову відповідь

Чому ми досі не зустріли інопланетян: вчені дали нову відповідь

Ймовірно, їх надто мало у Всесвіті.

Однією з найбільших загадок сучасної космології є питання, чи існують у Всесвіті розумні інопланетяни. І тепер вчені запропонували нову відповідь на це нього, повідомляє Forbes.

У своїй новій статті вчені стверджують, що на таких планетах, як наше, життя або має виникнути і існувати більшу частину часу, або зовсім не виникнути. Це означає, що в космосі або дуже мало інопланетян або Всесвіт перенаселений.

За словами вчених, в екологічних системах, чи то саду, чи галактиці, популяції розвиваються від деякого початкового значення (скажімо, нуля) до стійкого стану рівноваги, коли середня кількість народжень і смертей в одиницю часу однакова. Ця точка рівноваги є функцією рівня народжуваності та смертності, а також несучої здатності самої екологічної системи.

"Ми беремо класичний статистичний результат і застосовуємо його до питання про життя у Всесвіті", - заявив провідний автор дослідження Девід Кіппінг, директор лабораторії Cool Worlds Lab та професор Колумбійського університету в Нью-Йорку.

За його словами, коли ви проводите серію експериментів, відповідь на які є двійковою (так/ні), і якщо у вас немає будь-якої інформації про експерименти, ви повинні очікувати, що майже всі експерименти дадуть позитивний результат, або майже всі негативний. Але отримати проміжні результати дуже складно. Ця ідея була вперше запропонована Едвіном Джейнсом, архітектором теорії ймовірностей ХХ століття, який ґрунтувався на роботах біохіміка ХХ століття Джона Холдейна.

Разом з тим багато прихильників пошуку позаземного розуму (SETI) використовували принцип Коперника (або посередності), щоб аргументувати множинність життя в інших частинах космосу. Але співавтор дослідження Герайнт Льюїс, професор астрофізики в Сіднейському університеті, зазначає, що за принципом Холдейна ми повинні очікувати однакових результатів за однакових умов. Тобто, якщо поява життя ймовірна, то воно буде зустрічатися всюди, а якщо неймовірна – то його не буде ніде.

Льюїс зазначає, що якби розвинені цивілізації існували, їх можна було б бачити в інфрачервоному спектрі через техноструктури, такі як сфера Дайсона. Люди шукали ці сигнали, але пошуки SETI таких техно-підписів поки що не виявили нічого конкретного. Незважаючи на це, дослідники SETI працюють, виходячи з обнадійливого припущення, що позаземне життя трапляється рідко, але не дуже рідко. Льюїс називає це проблемою тонкої настройки.

У Всесвіті, що спостерігається, існує трильйон галактик, що ще більше ускладнює пошук SETI. Але те, що знайти жодної розвиненої цивілізації виявити досі не вдалося, свідчить про те, що вони дуже рідкісні і знаходяться далеко одна від одної.

Льюїс і Кіпінг також розглядають альтернативний сценарій, в якому надрозвинені інопланетяни колонізують більшу частину галактики. На їхню думку, можливо, що подібна колонізація відбулася давно в історії Чумацького Шляху, але зараз її сліди зникли. Або вона йде прямо зараз, але її хід неочевидний.

"Те, що ми фактично одні в галактиці, це має нас налякати і змусити ще більше цінувати життя тут, на Землі", - зазначив Льюїс.

Раніше вчені заявили про те, що людська цивілізація знаходиться на низькому рівні розвитку, через що ми не можемо встановити контакту з інопланетянами. За їх словами, за шкалою Кардашева наша цивілізація відноситься до типу 0,78, але «щось цікаве» починається лише у цивілізацій ІІ типу.

Джерело матеріала
loader
loader