Удар по США: Китай захоплює ринок сонячних панелей, що видають понад 20 ГВт енергії на рік
Удар по США: Китай захоплює ринок сонячних панелей, що видають понад 20 ГВт енергії на рік

Удар по США: Китай захоплює ринок сонячних панелей, що видають понад 20 ГВт енергії на рік

Китайські компанії Jinko Solar, Trina Solar, JA Solar, Longi, Hounen, Runergy і Boviet буквально окупували американський ринок сонячної енергетики.

Китайські компанії протягом року вироблятимуть сонячні панелі потужністю понад 20 ГВт на рік на території США. Незабаром вони зможуть обслуговувати близько половини ринку США, що стане тривожною подією для кліматичної програми президента Джо Байдена, пише Asia Financial.

Будівництво заводів з виробництва сонячної енергії в США китайськими компаніями стрімко набирає обертів, що дає Китаю можливість домінувати в галузі, що зароджується, в той час як інші американські заводи щосили намагаються конкурувати, попри федеральні субсидії. Китайські компанії матимуть річну потужність виробництва сонячних панелей на території США протягом наступного року щонайменше на 20 ГВт на рік. Йдеться про Jinko Solar, Trina Solar, JA Solar, Longi, Hounen, Runergy і Boviet.

Адміністрація президента Джо Байдена зацікавлена в нових інвестиціях, які створять у США робочі місця в галузі чистої енергетики, але уряд також відчайдушно намагається запобігти надмірній залежності від геополітичного суперника — Китаю, — оскільки економіка переходить від нафти й газу до відновлюваних джерел енергії.

Компанії, підтримувані КНР, мають явні переваги перед конкурентами в США, такі як активно субсидовані ланцюжки поставок необробленого полікремнію і незавершених сонячних модулів, а також постійне державне фінансування. Як і некитайські компанії, вони також збирають у США субсидії на виробництво екологічно чистої енергії, передбачені Законом про скорочення інфляції 2022 року.

Китайські фірми будують нові заводи для виробництва сонячних батарей у Техасі, Аризоні, Огайо та Північній Кароліні. А ось виробникам фотоелементів з інших країн або зі США важко конкурувати з китайцями і тим потоком дешевого імпорту, який вони забезпечують. Вони стурбовані надмірною присутністю Китаю на ринку сонячних панелей. Як повідомило агентство Reuters, торік близько 50% заводів у США можуть бути закриті, так і не розпочавши роботу.

За даними дослідницької фірми Wood Mackenzie, на частку китайських компаній, які на сьогоднішній день є провідними постачальниками компонентів сонячних батарей і акумуляторів для електромобілів, що імпортуються в США, тепер припадає п'ята частина сонячних заводів. Сполучені Штати спробували полегшити свою імпортну залежність від китайської сонячної продукції за допомогою тарифів, а також заборонили товари, пов'язані з китайським регіоном Сіньцзян, через те, що там використовується примусова праця.

Наразі розглядається питання про введення нових мит на компоненти, вироблені в інших азіатських країнах, де влаштувалися китайські виробники. Китайські компанії, що будують заводи в США, поки що переважно інвестують у виробництво модулів, за якого імпортовані з Азії сонячні елементи збирають у панелі.

У той час як китайські виробники стикаються з протидією з боку виробників із США, американські розробники проектів, зацікавлені в недорогих продуктах, вітають їх. Американська асоціація чистої енергії, торгова група, що займається екологічно чистою енергією, заявила, що сектор виробництва сонячної енергії в США залучає глобальні інвестиції, і зазначила, що електростанції створюють тисячі робочих місць.

Раніше ми писали, що в Китаї запустили незвичайну сонячну електростанцію. Станція складається з двох веж заввишки 200 м і 30 000 дзеркал, що покривають площу збору світла в 800 000 кв. м.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader