Не лише штрафи: які покарання передбачені для порушників військового обліку, — юрист
Не лише штрафи: які покарання передбачені для порушників військового обліку, — юрист

Не лише штрафи: які покарання передбачені для порушників військового обліку, — юрист

Як розповіла адвокат Олена Хоменко, українців, які не оновили дані, можуть оштрафувати. На сплату штрафу в людини є п'ять днів. Якщо не заплатити — можуть заблокувати рахунок.

На тих військовозобов'язаних, які не оновили дані в ТЦК і СП до 16 липня, чекають штрафи та різні обмеження. Про це розповіла юрист адвокатського об'єднання "Актум" Олена Хоменко виданню "ВВС Україна".

За її словами, українців, які не оновили дані, можуть оштрафувати на суму від 17 до 25 тисяч гривень. Крім того, людину можуть обмежити в праві керувати автомобілем.

Для цього, як повідомляється, голова ТЦК має підготувати заяву, яка потім потрапить до суду. Без участі військовозобов'язаного протягом 30 днів ця справа розглядатиметься.

Важливо Через ТЦК найменше: в Міноборони розповіли, скільки українців оновили свої дані (інфографіка)

"Про те, що вас позбавили права водити машину, можна дізнатися в "Дії" або вже на блок-пості, або на вулиці під час перевірки. Фактично всі, хто не оновив дані, після 16 липня ризикують опинитися в такій ситуації". — пояснила Хоменко.

Вона зазначила, що на сплату штрафу в людини є п'ять днів. Якщо не заплатити штраф — можуть заблокувати рахунок і списати необхідну суму, якщо вона там є.

"Якщо ні, рахунки і далі будуть заблоковані, і паралельно ТЦК може робити запити про особу до податкового, реєстру МВС та інших реєстрів, щоб зібрати повну інформацію і перелік майна, яке є у чоловіка", — пояснила Хоменко.

За її словами, сума може йти на рахунки держави кілька днів. Тобто, навіть після сплати штрафу рахунки можуть бути заблоковані ще протягом кількох днів.

При цьому, як повідомила Хоменко, якщо людина системно не платитиме штрафи і її борг зросте до 150 тисяч гривень, то її майно виставлять на торги.

Раніше повідомлялося, що в Україні може з'явитися "економічна мобілізація". У Раді працюють, щоб втілити концепцію "економічної мобілізації" в законопроєкті про економічне бронювання. За словами нардепа Дмитра Наталухи, це потрібно для того, щоб ефективно залучити ресурси на користь ЗСУ.

Теги за темою
Україна війна Збройні сили України українці
Джерело матеріала
loader
loader