Астрономи виявили незвичайну поведінку Сонця: у надрах зірки помічено щось дивне
Астрономи виявили незвичайну поведінку Сонця: у надрах зірки помічено щось дивне

Астрономи виявили незвичайну поведінку Сонця: у надрах зірки помічено щось дивне

Сонце вже починає наступний цикл активності, хоча попередній ще не завершився.

Учені з Бірмінгемського університету, Велика Британія, виявили ознаки наступного 11-річного циклу активності Сонця в звукових хвилях усередині нашої зірки. При цьому нинішній сонячний цикл пройшов лише половину свого терміну, пише Phys.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами вчених, уже настав сонячний максимум, тобто пік активності Сонця в 11-річному сонячному циклі. Цей максимум триватиме до середини 2025 року. У цей час магнітне поле Сонця перебудовується і міняються місцями його магнітні полюси.

Цей процес впливає на активність на поверхні Сонця. Виникає більше сонячних плям, спалахів і корональних викидів маси. Це призводить до викиду електромагнітної енергії та плазми, що є причиною появи геомагнітних бур на Землі.

Нинішній сонячний цикл розпочався 2019 року і є 25-м за рахунком з моменту початку реєстрації активності Сонця в 1755 році. За словами мучених, цей цикл закінчиться 2030 року, але перші ознаки початку наступного сонячного циклу вже було виявлено.

Астрономи використовують звукові хвилі в надрах Сонця, щоб виміряти, як обертається зірка, візуалізуючи пояси сонячних крутильних коливань, які обертаються трохи швидше або повільніше. Під час циклу активності вони рухаються до екватора і полюсів Сонця. Пояси зі швидшим обертанням іноді можуть виникати до початку наступного сонячного циклу.

За словами вчених, уже настав сонячний максимум, тобто пік активності Сонця в 11-річному сонячному циклі
Фото: Forbes

Астрономи виявили ознаки того, що наступний сонячний цикл починає проявлятися в даних, які вони аналізували за діапазонами обертання. Тому вчені дійшли висновку, що вони побачили перші ознаки 26-го сонячного циклу. Такого висновку автори дослідження дійшли після вивчення даних космічних апаратів SOHO і Solar Dynamics Observatory.

Маючи дані про 23-й, 24-й і 25-й сонячний цикл, вчені змогли порівняти висхідні фази цих циклів. Автори змогли побачити структуру більш швидко рухомого матеріалу, що дрейфує до екватора разом із сонячними плямами. Було виявлено, що цей процес повторювався під час того, як приходив і йшов 24-й цикл, і знову в міру наближення 25-го циклу.

За словами вчених, маючи більше даних, вони зможуть краще зрозуміти роль поясів сонячних крутильних коливань, яку вони відіграють у складному переплетенні плазми і магнітних полів, що формують сонячний цикл.

Фокус уже писав про те, наскільки велика Сонячна система і де вона закінчується. Деякі об'єкти, які знаходяться дуже далеко від Сонця, побували поруч з нашою зіркою всього один раз за всю історію людства.

Нагадуємо, що активність Сонця сильно підвищилася і за останні місяці на зірці виникло багато спалахів найпотужнішого класу. Нещодавно такий спалах класу Х призвів до того, що в деяких регіонах Землі сталося відключення радіозв'язку, як уже писав Фокус.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader