Давно вимерлий вид відроджує популяцію на Землі: десятки тварин вилупилися з яєць
Давно вимерлий вид відроджує популяцію на Землі: десятки тварин вилупилися з яєць

Давно вимерлий вид відроджує популяцію на Землі: десятки тварин вилупилися з яєць

Дослідники стверджують, що популяція сіамських крокодилів, які все ще перебувають на межі зникнення, збільшилася на 60 особин.

Історія Землі налічує понад 4,5 мільярда років і за цей час планета встигла стати домівкою для неймовірної кількості видів: деякі з них давно вимерли, інші — продовжують жити й сьогодні, а треті — вважалися втраченими назавжди, але їм дивом вдалося вижити. Щось подібне сталося і з популяцією сіамських крокодилів у Камбоджі, які раніше вважалися вимерлими, пише IFLScience.

Ключовими проблемами, з якими сьогодні стикаються види по всій планеті, є марнотратство і руйнування середовища проживання. На щастя, захисники природи старанно працюють над відновленням видів, що зникають, у заповідних зонах, а також популяціями, що скорочуються, яким необхідне відновлення.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Цього разу вчені зосередилися над порятунком сіамських крокодилів (Crocodylus siamensis), які в якийсь момент вважалися вимерлими. Однак 2000 року цей вид було відкрито знову. Після повторного відкриття місцеві спільноти та організації запустили програму збереження розведення — вона спрямована на те, щоб допомогти збільшити чисельність популяції.

У рамках програми вчені розводили сіамських крокодилів у неволі, а потім відпускали їх назад у дику природу. Дослідники зазначають, що загалом у рамках програми в дику природу було випущено близько двох сотень тварин.

Подальше зростання популяції вразливого виду відбулося в травні 2024 року, коли місцеві жителі в Кардамонових горах у Камбоджі виявили три гнізда. Цікаво, що ці гнізда були виявлені на території, куди раніше вчені не випускали тварин, вирощених у неволі. Це вказує на те, що популяція цього виду крокодилів, ймовірно, починає розширюватися і відновлюватися самостійно.

За цією знахідкою незабаром пішло друге відкриття ще двох гнізд в іншому районі. Наприкінці червня вилупилося 60 здорових сіамських крокодилів, що є справжнім позитивним результатом для цього виду.

За словами директора програми "Фауна і флора Камбоджі" Пабло Сіноваса, ця подія стала найбільшим у розмноженні диких сіамських крокодилів, зареєстрованим у Камбоджі в цьому столітті, що вселяє у вчених надію на відновлення виду.

Дослідники визнають, що існує небезпека того, що більша частина з десятків дитинчат, які вилупилися, може не вижити протягом першого року через природні причини, наприклад, хижацтво. Ті, кому пощастить вижити, почнуть розмножуватися вже через 8-10 років, а тому поява такої великої кількості дитинчат у дикій природі є важливим кроком у відновленні популяції.

Сіамські крокодили — прісноводний вид, колись поширений усією Південно-Східною Азією, проте зараз їхній ареал обмежений Камбоджею, Таїландом і В'єтнамом. Крокодили харчуються зміями, жабами та рибою. Хоча загальна оцінка чисельності популяції невідома, за найоптимістичнішими оцінками, її налічується близько 400 особин.

Відомо, що представники цього виду дорослішають надзвичайно повільно за мірками тварин, а тому для досягнення статевозрілості їм може знадобитися до 10 років. Дослідники також зазначають, що крокодили стали жертвами полювання за крокодилячою шкірою, а тому популяція сіамських крокодилів у світі ледь не зникла з лиця Землі.

Раніше Фокус писав про те, що рай на Землі існує: вічні вороги крокодили й алігатори живуть у ньому душа в душу.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader