Нині у світі випускають 500 ракет PAC-3 на рік. В Японії могли б збільшити виробництво вдвічі, але бракує одного важливого компонента від Boeing.
США хотіли отримати додаткові ракети для комплексів ППО Patriot завдяки розширенню виробництва в Японії. Перепоною став брак одного критично важливого компонента. Деталями з посиланням на джерела 20 липня поділились у Reuters.
Японська компанія Mitsubishi Heavy Industries (MHI) щороку випускає приблизно 30 ракет-перехоплювачів PAC-3 і може збільшити цю кількість вдвічі. Вашингтон мав сподівання, що загалом виробництво у світі виросте з 500 до понад 750 одиниць на рік.
Однак розширити виробництво у Японії неможливо, поки туди не поставлятимуть додаткові систем самонаведення ракет. Це обладнання скеровує PAC-3 на останніх етапах польоту.
"Може пройти кілька років, перш ніж MHI зможе збільшити випуск", — спрогнозував неназваний співрозмовник видання.
Виробником цих систем є компанія Boeing. Вона минулого року розширила фабрику у США та планувала збільшити виробництво на 30%. Однак очікується, що додаткові лінії запрацюють лише з 2027 року.
Окрім того, навіть у разі отримання додаткових систем, для розширення виробництва PAC-3 до понад 60 ракет на рік Японії потрібно наростити потужності. На нову фабрику при цьому мають знайти гроші MHI або США. За даними ЗМІ, це обійдеться у "десятки мільйонів доларів або більше".
Компанія Lockheed Martin заявила, що до 2027 року збільшить виробництво ракет-перехоплювачів для Patriot з 500 до 650 одиниць. Вартість кожної такої сягає приблизно 4 мільйонів доларів.
У липні в Токіо планується зустріч міністрів закордонних справ та оборони Японії й США. Очікується, що це будуть переговори про посилення співпраці в оборонній галузі, і ключовим питанням стане проєкт Patriot.
Журналісти зазначили, що у грудні 2023 року Японія вже пом’якшила правила військового експорту. Це допомогло США попонити запаси ракет для Patriot, які передали Україні.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський назвав точну кількість комплексів Patriot, потрібну для повного закриття неба над Україною.
Експерти BILD інформували, що у семи областях України не зможуть встановити нові системи Patriot. Зокрема, за їхньою оцінкою, Patriot та SAMP/T не здатні захистити Харків.