Бербок про можливе блокування Угорщиною допомоги Україні: Знайдемо необхідні рішення
Бербок про можливе блокування Угорщиною допомоги Україні: Знайдемо необхідні рішення

Бербок про можливе блокування Угорщиною допомоги Україні: Знайдемо необхідні рішення

Європа усвідомлює небезпеку з боку Росії, тому надалі зміцнюватиме обороноздатність України та знайде способи не допустити послаблення цих зусиль, якщо якась з країн ЄС спробує це зробити.

Про це заявила міністерка закордонних справ ФРН перед початком зустрічі глав МЗС країн ЄС у Брюсселі, передає кореспондент Укрінформу.

«Путінська Росія залишається найбільшою безпековою загрозою для нас на європейському континенті», - констатувала Бербок.

За її словами, глава Кремля Володимир Путін нічого не цурається, навіть бити по хворих на рак дітям у лікарні. Цим він демонструє, що дедалі більше закручує спіраль насильства, зазначила очільниця німецького МЗС.

Тому, підкреслила Бербок, центральним завданням є продовження підтримки України. В цьому контексті вона нагадала про 1 млрд євро на зміцнення української ППО, про 40 млрд доларів щороку, рішення про які нещодавно ухвалили на саміті НАТО, та про 50 млрд євро у межах Ukraine Facility.

Зрозуміло, як зазначила міністерка, йдеться не лише про оборону та захист України, але про захист європейського мирного порядку. Тому, сказала вона, так важливо інвестувати не лише в Україну, але й у власний військовий потенціал, у стримування. Адже Путін напав не лише на Україну, він атакував європейський мирний порядок, він зруйнував роботу із роззброєння останніх років, співробітництва в рамках ОБСЄ тощо, додала Бербок.

Характеризуючи «мирні ініціативи» прем’єра Угорщини Віктора Орбана, Бербок зауважила, що пропозиції завершення війни кожного дня на столі, але Путін продовжує бомбити мирні українські міста замість того, щоби вивести свої війська та покласти кінець війні, яку розпочав.

«Ми не полишимо своїх намагань досягти миру», - запевнила дипломатка.

На запитання про можливе блокування Угорщиною допомоги Україні Бербок зауважила, що ЄС останніми місяцями довів, що якщо одна країна діє проти безпекових інтересів Європи, будуть знайдені інші кроки для ухвалення необхідних рішень. Зокрема, дипломатка нагадала про німецьку ініціативу щодо відходу від практики одностайного ухвалення рішень і запровадження практики затвердження рішень у галузі зовнішньої і безпекової політики більшістю. Ця ідея, за її словами, буде активно дискутуватися наступними тижнями. Такі зміни, переконана глава МЗС, дозволять краще діяти та «конструктивно використовувати право вето», зокрема, у питаннях санкційної політики.

Представниця ФРН також прокоментувала рішення нинішнього президента США вийти з передвиборчих перегонів. Вона зазначила, що глибоко поважає рішення Джо Байдена, який «ставить державні інтереси вище за власні». Байден за час свого президентства, за оцінкою Бербок, зробив «неймовірно багато» для трансатлантичних відносин.

Як повідомлялося, 22 липня у Брюсселі відбувається засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, головними питаннями якої є продовження допомоги ЄС для України та розвиток ситуації на Близькому Сході.

На розгляді Ради міністрів ЄС залишаються сім законодавчих актів щодо військової допомоги для України в рамках Європейського фонду миру на суму близько 6 мільярдів євро. Ці законодавчі акти, що були запропоновані на розгляд міністрів високим представником ЄС, потребують консенсусного рішення, та вже тривалий час блокуються Угорщиною.

Теги за темою
війна Євросоюз Угорщина
Джерело матеріала
loader
loader