Про це розповів кореспондентові Укрінформу Олаф Ліберманіс.
«Я особисто поїду в Україну вже 24 липня, консультації почнуться 26 липня. Пізніше до мене доєднається колега Малзубріс. В нас були заплановані дві бази для цієї справи: Львівський реабілітаційний центр Superhumans і Вінницька лікарня швидкої допомоги. Також ми отримали запрошення відвідати Житомир і Кам’янець-Подільський», - сказав Ліберманіс.
За його словами, в рамках проєкту вже відбулося підвищення кваліфікації в Латвії 13 лікарів і двох медсестер із Вінниці, Львова, Одеси, Києва. Також в рамках цього ж проєкту в Україну приїде знаменитий спеціаліст ортопластичної хірургії з Болонського університету Марко Iнноценті, він працюватимете в Україні 6-16 серпня.
«Маємо надію, що цей проєкт стане першим етапом наступного. В його рамках буде створено два центри ортопластичної хірургії. Один в Україні, другий в Латвії. Це планується зробити задля підвищення ефективності в наданні допомоги. Центр в Україні надаватиме консультації, сортуватиме поранених, а також направлятиме їх в інші лікарні в Україні та в латвійський партнерський центр, де проводитиметься подальше лікування», - пояснив Ліберманіс.
Він пропонує зацікавленим у консультації в межах проєкту, писати на мейл dzeriks@gmail.com , телефонувати за номерами +380669456620 (укр.), +37129212239 (лат.)
За словами латвійського мікрохірурга, проєкт має назву «Repair People. Clone Microsurgeons / Ремонт людей. Клонування мікрохірургів». Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Латвії, латвійською громадськістю та підприємцями, а також підприємцями з України та США.
Як повідомляв Укрінформ, латвійські мікрохірурги Олафс Ліберманіс і Мартіньш Малзубріс з 5 березня 2022 року близько чотирнадцяти місяців працювали в Україні, оперуючи на базах різних лікарень. За це вони були удостоєні вищої нагороди Латвії – Ордена Трьох Зірок.
У квітні 2023 року Ліберманіс і Малзубріс провели Ризьку міжнародну конференцію Military Surgery Forum, на якій розглядалися проблеми військової хірургії, мікрохірургії з урахуванням досвіду, набутого під час російсько-української війни. У листопаді 2023-го кілька групспеціалістів пройшли в Ризіпрограму «Підвищення кваліфікації українських лікарів мікрохірургів», яка здійснювалася завдяки грантовому фінансуванню МЗС Латвії.