Як передає Укрінформ з посиланням на Фейсбук Закарпатської ОВА, цей проєкт напередодні презентували на брифінгу в ОВА.
Заступник керівника області Олександр Пацкан зазначив, що ініціативу спільно започаткували і втілюють IT Cluster Transcarpathia та регіональний підрозділ Національної гвардії України.
Голова правління Закарпатського ІТ-кластера Станіслав Шикалов підкреслив, що проєкт ініціювали для підтримки обороноздатності країни, і назвав його ключові напрямки: власне навчальний курс із пілотування та виробництво дронівдля військових за кошти, котрі спрямовують цивільні слухачі.
Зі слів командира закарпатського підрозділу Національної гвардії України полковника Сергія Лук'янчикова, із невеликими групами охочих в рамках проєкту працюють інструктори-нацгвардійці. Вони мають безпосередній бойовий досвід використання FPV-дронів, розвідувальних безпілотників та інших апаратів.
У свою чергу, один з інструкторів навчальних груп проєкту Любомир Ільтьо розповів, що курс складається з трьох етапів: теоретична частина, яка включає вивчення будови дронів, а також керування ними на симуляторі, далі йде навчання керування маленькими безпілотниками та опанування різних типів FPV-дронів, ну і зрештою практичні заняття з імітацією реальних завдань не лише в закритому просторі, а й на відкритому.
Навчання проводять в Ужгороді. Тривалість курсу – півтора-два місяці. Перша група вже проходить курс, найменшому слухачеві курсів – 17 років.
Як повідомляв Укрінформ, генеральний директор Укроборонпрому Герман Сметанін повідомив, що Україні вдалося розробити та запустити в серійне виробництво власні далекобійні ударні дрони. Вони уражають стратегічні об’єкти ворога на відстані більш як 1000 км. Україна також успішно розгорнула масове виробництво FPV-дронів.