Росія залишається одним із лідерів постачання газу трубопровідним транспортом. Зростання кількості продажів помітно навіть після того, як країни Європейського Союзу значно обмежили вплив російських енергоносіїв після початку широкомасштабного вторгнення в Україну. За підрахунками експертів Bloomberg, у першому півріччі поточного року порівняно з попереднім, постачання російського газу трубопроводами зросло на 26%.
Наразі найбільшим постачальником газу для європейського регіону є Норвегія, яка продає приблизно 30% від потреб газу. Однак є країни, наприклад, Австрія, Угорщина або Словаччина, де енергоносії Газпрому є критично важливими для енергетики та інших потреб економіки країни.
Європа наразі намагається провести переговори про те, щоб продовжити транспортування газу через Україну і таким чином забезпечити себе необхідним енергоносієм. Водночас угода між Газпромом та Україною про транзит газу має завершитись у грудні 2024 року. Україна вже неодноразово повідомляла, що не зацікавлена в продовженні угоди, проте не буде проти використання газотранспортної системи для забезпечення потреб європейських країн. Однак укладати угоду з російським постачальником газу не буде.
Обсяги постачання газу суттєво скоротилися з часу широкомасштабного вторгнення. Раніше річний обсяг продажів складав до 175 мільярдів кубів. Наразі, включно з обсягами, які постачаються через TurkStream, загальна кількість проданого газу складає не більше 14,6 мільярдів кубометрів. Це показники з січня по червень. Проте такі обсяги можна порівнювати з обсягами продажів російського газу Китаю. За першу половину року Китай отримав 15,2 мільярдів кубів російського газу.
За висновками інших експертів, Росія є одним з найбільших постачальників газу до Іспанії. Франція і Бельгія також є залежними від поставок газу з Росії. Відповідний енергетичний ресурс також може використовуватися і Великою Британією та іншими країнами європейського континенту.