Комбінований шлях: у Раді розповіли, які інструменти змусять РФ до переговорів
Комбінований шлях: у Раді розповіли, які інструменти змусять РФ до переговорів

Комбінований шлях: у Раді розповіли, які інструменти змусять РФ до переговорів

За словами секретаря комітету з питань нацбезпеки Романа Костенка, дипломатичне врегулювання може розпочатися настільки швидко, наскільки Кремль відведе свої війська від України. При цьому важливу роль можуть зіграти вибори у США.

Останнім часом в інформаційному просторі дедалі більше з'являється припущень про те, що Україна може сісти за стіл переговорів із Росією для закінчення війни. Секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв'ю Radio NV розповів, як це може відбуватися.

За його словами, зараз справді побільшало розмов про те, як закінчуватиметься війна, і дипломатичне врегулювання — один із таких пунктів.

Якщо на початку повномасштабного вторгнення було підписано заборони на проведення переговорів, продовжує секретар комітету з нацбезпеки, то після першого Саміту миру в Швейцарії ситуація змінилася і представники РФ можуть бути присутніми на другому такому засіданні.

"Для мене переговори можуть бути настільки швидкими, наскільки Росія залишить наші території... Я вважаю, що якщо буде сильна позиція, наприклад, США, європейських партнерів і того ж Китаю, тому що він відіграє важливу роль, то до цього можна дійти, що ми можемо змусити Російську Федерацію військовим шляхом, дипломатичним, шляхом санкцій та інших вийти з наших територій. Я вважаю, що це можливо", — заявив Роман Костенко.

При цьому представник Верховної Ради додав, що це має бути комбінований шлях, адже Україна повинна мати сильні Збройні сили, щоб мати змогу завдавати ударів по противнику. Паралельно санкції та дипломатія повинні будуть тиснути на росіян і інструментів для цього є багато.

Тому, вважає Роман Костенко, не можна говорити про втрату територій назавжди, адже у Києва є шанси, партнери тощо. Багато чого залежатиме також від виборів у США — які позиції займе майбутній глава Білого дому.

"Тут питання в тому, що ми маємо бути готові до боротьби, а не показували зараз, що ми вже втомилися і готові до будь-яких переговорів", — підсумував секретар комітету ВРУ з нацбезпеки.

Дивитися з: 18:30

Нагадаємо, 23 липня повідомлялося, що глава МЗС Дмитро Кулеба прибув до Китаю для розмови про мир. За словами українського дипломата, йому довелося пройти шлях завдовжки у 2 дні, але миротворчі зусилля варті будь-яких зусиль. Це перший повноцінний двосторонній візит із 2012 року.

19 липня повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський назвав єдину умову для дипломатичного завершення війни. За його словами, необхідно забезпечити, щоб позиція Росії на полі бою була слабшою, ніж України.

При цьому "гаряча фаза" війни з РФ, може закінчитися до кінця цього року завдяки силі дипломатії, переконаний український глава держави. Уся світова спільнота має чинити тиск на Росію, щоб переконати її сісти за стіл перемовин і розглянути можливість припинення війни, говорив Володимир Зеленський.

Теги за темою
Україна Росія
Джерело матеріала
loader
loader