"Не піде на користь": нардеп розповів про можливість звільнення Сирського
"Не піде на користь": нардеп розповів про можливість звільнення Сирського

"Не піде на користь": нардеп розповів про можливість звільнення Сирського

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки останнім часом став менше спілкуватись з головкомом Олександром Сирським, повідомив нардеп Роман Костенко. Він зауважив, що серед парламентарів є ті, хто дискредитує командувача ЗСУ.

Президент України та Верховний Головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський дійсно має право звільнити Головнокомандувача ЗСУ, генерал-лейтенанта Олександра Сирського, як будь-якого іншого державного посадовця. Однак не зрозуміло, чи буде це корисним для української армії та ситуації на фронті. Про можливе рішення Зеленського щодо головкома народний депутат Роман Костенко розповів у ефірі медіа NV.

Костенко заявив, що у нього на сьогодні немає інформації, чи планує президент замінити Сирського. Перед тим, щоб прийняти таке рішення, варто оцінити, чи буде це корисним. На його думку, позитивних наслідків від таких дій він не очікує.

"Повторюю, що це його право, чи змінить він його. Якісь чутки ходили, але я не знаю. Часта зміна главкомів точно не йде на користь тому чи іншому державному органу, а тут військовий орган. Такої явної інформації, що його змінять, в мене немає", — заявив нардеп.

Політик підтвердив, що зараз відбувається дискредитація Сирського, і до цього процесу долучені навіть народні депутати. Про кого саме ідеться, він не пояснив. Тим часом комітет з нацбезпеки реагує на ці події: викликає до себе військових командирів — і головкома, і начальника Генштабу, і ставить їм необхідні питання. Водночас, з його слів, останнім часом так роблять рідше. Причина — можливість витоку інформації через соцмережу Facebook, сказав він.

Зеленський та Сирський - коментар Костенка щодо можливого звільнення головкома див. з 10:45

Зеленський та Сирський — деталі

Зазначимо, Олександр Сирського до 8 лютого 2024 року був командувачем Сухопутними Силами ЗСУ, а потім став головнокомандувачем — після відповідного рішення Зеленського, який звільнив попередника, генерала Валерія Залужного. Після загострення ситуації на сході Сирський та Зеленський відвідали Покровський напрямок, щоб з'ясувати, які проблеми є на даному відтинку фронту.

На початку липня медіа "НВ" написало, що президент міркує над тим, щоб звільнити нового командувача. Причина такого рішення — прорив ЗС РФ на Харківщині у травні 2024 року. 15 липня під час спілкування з журналістами очільник держави пояснив, що хотів би й надалі бачити цю людину на чолі армії. На його думку, генерал-лейтенант добре знає Харківську область, тому справиться з завданням.

Тим часом народна депутатка Мар'яна Безугла опублікувала у Facebook дописи, у яких звинувачувала українське командування у погіршенні ситуації на фронті. Серед іншого, вона закликала військових писати їй у приватні повідомлення і розповідати про проблеми, які вони бачать. Крім того, політикиня заявила, що надіслала звернення до ДБР, СБУ та Офісу генпрокурора, які мають розібратись з діями Сирського, а також Залужного. Після цього вона вийшла з фракції "Слуга Народу", її звільнили з посади заступника голова комітету з нацбезпеки, але не змогли позбавити членства у цьому комітеті, розповів Фокус.

Нагадуємо, 24 липня стало відомо про зміст інтерв'ю Сирського виданню The Guardian, у якому він перелічив основні виклики фронту. Тим часом ексголовком Залужний став послом у Великій Британії та розповів про особливості російсько-української війни.

Теги за темою
війна Володимир Зеленський Верховна Рада звільнення нардепи призначення
Джерело матеріала
loader
loader