Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на традиційній зустрічі з громадянами, цього року в землі Саарланд, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми недостатньо робили останні десятиріччя, щоби мати працююче виробництво (зброї), яке можна розширити в разі потреби», - визнав Шольц.
Він додав, що на низькому рівні є виробництво танків, амуніції, ППО тощо. Для того, щоби виправити ситуацію потрібно було б працювати в 3 зміни, у вихідні. В цьому аспекті канцлер згадав закладення в лютому цього року фабрики з виробництва боєприпасів у Нижній Саксонії, яке почне видавати продукцію за 2 роки.
До того ж німецькі виробники зброї змушені відновляти виробництво боєприпасів і запасних частин і деталей до ненової техніки, яку було вилучено зі складів і модернізовано для України.
Шольц також підкреслив, що Німеччина є «номер 1 у світі» у питанні посилення української ППО. Він зауважив при цьому, що передавши третю систему Patriot, Берлін сподівався, що інші зроблять так само, «але вийшло то не так добре». Окрім американських систем, ФРН передає високоточні комплекси Iris-T, яких досі немає в Бундесверу.
Водночас глава уряду повторив те, що сказав раніше того ж дня журналістам: «Ми маємо забезпечити, щоби не дійшло до війни між РФ і НАТО. Я не відправлю жодного солдата в Україну, я не буду за допомогою німецьких пілотів і німецьких літаків збивати російські літаки та ракети. І ми не дозволимо використовувати нашу зброєю по території в глибіні Росії, оскільки це несе з собою саме цю загрозу».
Говорячи про «мирний процес», Шольц зауважив, що Президент України сам сказав, що на наступній мирній конференції мають бути присутні росіян
«Але я скажу чесно: доки Путін вірить, що він мусить продовжувати, справжньої перспективи миру не буде», - сказав Шольц. Він навів учасникам діалогу цифру вбитих і важко поранених під час війни росіян, кількість яких, за його інформацією, сягає 350 тисяч російських солдатів, і кожного дня додається тисяча або більше.
«І це тільки заради того, щоби російський президент, коли він уже помре, був у підручнику історії, що він відвоював для своєї країни додаткові кілька квадратних метрів. Це жорстоко по відношенню до власного народу. Те, що там відбувається, жахливо. І все лише заради великої мрії одної людини», - сказав Шольц.
Як повідомляв Укрінформ, Німеччина є найбільшим у Європі постачальником зброї для України. У Берліні зазвичай згадують цифру в 30 млрд доларів – це гроші, вже витрачені на військову допомогу та обіцяні поставки.