За даними фахівців Газорозподільних мереж України, у кожному будинку, в якому проведено технічне обслуговування мереж внутрішньобудинкових систем газопостачання, було виявлено порушення експлуатації газових мереж та обладнання.
В Україні проведуть перевірку газового обладнання та внутрішніхгазових мереж у кожній квартирі. У разі виявлення порушень газопостачання може бути припинено. Про це йдеться в матеріалі видання "OBOZ.UA".
Найчастіші порушення включають: неправильне розміщення газопроводів, порушення проєктної та нормативної документації; відсутність вільного доступу до газопроводів і запірних пристроїв; відсутність актів перевірки та чищення димових і вентиляційних каналів; а також ненадання доступу до квартири в разі виявлення негерметичності системи.
"Статистика свідчить, що в кожному будинку, в якому проведено технічне обслуговування мереж внутрішньобудинкових систем газопостачання, було виявлено порушення експлуатації газових мереж та обладнання", — розповідають у Газорозподільних мережах України (входить до групи "Нафтогаз").
Найпоширеніші випадки, що призводять до припинення газопостачання:
- газопроводи прокладені з порушенням проектної та нормативної документації;
- немає вільного доступу до газопроводів і запірних пристроїв;
- немає актів перевірок і прочищення димових і вентиляційних каналів;
- у квартиру не впустили (у разі негерметичності системи).
Проблеми дійсно можуть виникнути, якщо ви самі перетворили свою квартиру на студію. Згідно з вимогами Державних будівельних норм В.2.5-20:2018 "Газопостачання", установку газових плит дозволено тільки в кухнях, які оснащені витяжним вентиляційним каналом або віконним провітрювачем.
Як ідеться в повідомленні Державної служби України з питань праці, також мають припинити газопостачання в разі:
- наявності витоків газу;
- несправної автоматики безпеки;
- несправностей оголовків димових і вентиляційних каналів;
- відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах;
- самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;
- незабезпечення власником технічного обслуговування.
Нагадаємо, розмір виплат для внутрішньо переміщених осіб становить 2 тисячі гривень на місяць на дорослого і 3 тисячі гривень на дитину або людину з інвалідністю.
Також Фокус писав про те, що якщо людина не відповідає критеріям, за яких надається допомога, її можуть скасувати, а вже виплачені гроші вимагати повернути державі.