В Україні на підприємствах катастрофічно не вистачає чоловіків – WP
В Україні на підприємствах катастрофічно не вистачає чоловіків – WP

В Україні на підприємствах катастрофічно не вистачає чоловіків – WP

Підприємства в Україні відчайдушно намагаються заповнити численні вакансії, які залишили мобілізовані чоловіки. Шахти – не єдине робоче місце, яке відчуває гостру нестачу робочої сили. Інтернет-портали з роботи в Україні кажуть, що ніколи не рекламували стільки вакансій, йдеться у статті The Washington Post.

За словами журналістів, нестача робочої сили в Україні – проблема, яка, як очікується, погіршуватиметься, чим довше триватиме війна. Вона також додає навантаження на економіку, яка вже перебуває під тиском і залежить від іноземної допомоги. За перший рік війни ВВП України скоротився на 29%: "Без західної фінансової допомоги українська економіка завалилася б", – вважає директор інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса.

Відключення електроенергії також переривають роботу або змушують підприємства інвестувати у дорогі генератори. Це відлякало деякі приватні іноземні інвестиції. Очікується, що цього року Україна все ще матиме відносне економічне зростання на рівні приблизно на 4%, але він був би вищим, якби не брак робочої сили.

За словами Фурси, метзаводи могли б збільшити виробництво, якби не кадровий дефіцит. Мобілізація від 200 000 до 300 000 нових військових зменшить економічне зростання приблизно на 0,5%: "Але цей тиск може посилитися, якщо багато людей злякаються і підуть з ринку праці. Якщо буде мобілізовано від 200 до 300 тисяч людей, багато хто може вирішити, що краще десь сховатися, ніж йти працювати. Це призведе до того, що вони покинуть ринок праці. У такому випадку вплив на економічні показники може бути набагато більшим", – додав Фурса.

У статті вказано, що одним із ненавмисних результатів стало певне гендерне вирівнювання на робочому місці, оскільки багато галузей вирішили наймати жінок на посади, які раніше були зарезервовані для чоловіків. Українські жінки отримують нові можливості для кар’єрного росту, керуючи машинами на фабриках, тракторами або працюючи охоронцями. Київська підземка, яка втратила майже третину свого довоєнного персоналу через армію, минулого місяця оголосила про перші курси підготовки жінок. У Кривому Розі металургійний комбінат ArcelorMittal має рекламує роботу жінок.

Фермерські господарства можуть звільнити половину відповідних працівників-чоловіків. Особливо під час сівби та збирання врожаю від початку вторгнення спостерігається брак трактористів. Кваліфікований персонал особливо дефіцитний, і його важко замінити, а оформлення документів для бронювання може тривати до двох місяців. У цей час чоловіки ризикують бути мобілізованими, особливо в сільській місцевості, розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. Він додав, що деякі аграрні університети вже створюють курси для жінок. Але навіть після війни сектор матиме значний дефіцит робочої сили.

"Сільськогосподарська техніка, яку ми використовуємо, дуже складна і дорога, коштує від 150 000 до 200 000 доларів. Непрактично довіряти таке обладнання непідготовленим особам, оскільки неправильне використання може призвести до значних збитків. А підготовка нових кадрів, у тому числі молоді, яка не підлягає мобілізації, є важливою, але довготривалою, щонайменше півроку", – підкреслив Марчук.

Джерело: УНІАН

Джерело матеріала
loader