На сьогодні почали виникати навіть за платежів національними валютами.
Про це повідомляє The Moscow Times.
Так, банки Казахстану, Узбекистану, Киргизстану і Таджикистану почали частіше відмовлятися у прийомі коштів від російських компаній.
Це випливає з огляду транспортних компаній ПЕК, Digital ЗЕД, GTL та Logita Trade.
Відсоток відмов у платежах через банки Центральної Азії у липні зросла до 30%, а середній термін проведення операцій збільшився на 15% - до двох тижнів.
"Сталося це через посиленням комплаєнсу банків у цих країнах, які запитують все більше додаткових документів і пояснень, зокрема дані про компанії, їх засновників, клієнтів, джерела походження коштів та подробиці угод", - каже фінансовий директор ПЕК Роман Ромашевський.
Банкир уточнив, що проблеми посилилися у другому кварталі 2024 року і виникають навіть за платежів національними валютами.
"Найбільше проблем виникає при оплаті товарів через банки Середньої Азії в інші країни, зокрема Китай", - казала засновниця Digital ЗЕД Анна Фомічова.
Формат транскордонних переказів змінюється щодня і компанії постають перед складнощами, зокрема зі зростанням кількості повернень та відмов у переказах, пояснили у платіжному агрегаторі CDEK Pay. Проблеми з переказами до банків Центральної Азії підтвердили у Торгово-промисловій палаті та ділової організації "Опора Росії".
Банки пояснюють це тим, що не хочуть "потрапити під роздачу" у зв’язку з санкціями США.