Офіційна причина збою
Компанія CrowdStrike звинуватила несправне програмне забезпечення для тестування в тому, що оновлення вийшло з ладу на 8,5 мільйона комп'ютерів з Windows по всьому світу. "Через помилку в Content Validator одне з двох [оновлень] пройшло перевірку, попри те, що містило проблемні дані", – заявили в компанії. Вона пообіцяла вжити низку нових заходів, щоб уникнути повторення проблеми.
Внаслідок проблемного коду розміром усього 40 кілобайтів, програмне забезпечення CrowdStrike Falcon Sensor конфліктувало з Windows, викликаючи так званий "синій екран смерті". Це зупинило роботу мільйонів пристроїв, сотень компаній та спричинило величезні збитки для бізнесу.
Вибачення
Як стало відомо пізніше з неназваних джерел видання TechCrunch, компанія, що займається кібербезпекою і є однією з провідних у цій сфері, розіслала подарункові картки Uber Eats номіналом 10 доларів. Стверджувалося, нібито їх отримали ті, хто постраждав від збою. Багато ЗМІ буквально глузували з цього, називаючи таку компенсацію сміховинною.
Однак пізніше CrowdStrike зробила заяву, надіславши листи виданням, які опублікували історію про картки на 10 доларів. З коментаря слідує, що насправді картки отримали не постраждалі клієнти, а "члени команди й партнери", які допомагали усувати збій, залишаючись на роботі в неробочий час.
Таким чином компанія уточнює, що компенсувала "додаткову роботу, яку спричинив інцидент 19 липня", а не грошові втрати клієнтів, які були змушені не працювати, поки їхні комп'ютери масово вийшли з ладу.
Більше проблем
На жаль, навіть тут не обійшлося без неприємностей. Коли деякі користувачі намагалися використати подарункову картку в Uber Eats, вони бачили лише екран з повідомленням про те, що пропозиція була скасована стороною, яка її видала.
У CrowdStrike пізніше розповіли, що сам Uber позначив це як шахрайство через високий рівень використання.
Чи будуть справжні компенсації
Що стосується справжніх компенсацій, то наразі невідомо, чи будуть вони взагалі. CrowdStrike, хоч і є однією з основних компаній з кібербезпеки у світі, не є дуже багатою, заробляючи порівняно невеликі 4 мільярди доларів на рік.
Водночас експерти кажуть, що збитки складають не менше мільярда. З цим не згодна страхова фірма Parametrix, яка нарахувала збитків аж на 5 мільярдів.