Необхідність знайти нові можливості оплачувати імпорту та отримавати виручки від експорту змусили владу Росії в короткі терміни легалізувати транскордонні розрахунки у цифрових валютах, передає The Moscow Times.
Такий проєкт закону було внесено до Держдуми РФ ще у квітні 2023 року, через рік його змінили та внесли заново, а зараз його ухвалили у першому читанні.
Закон набирає чинності вже 1 вересня. Тобто з вересня можна буде створювати майданчики для використання криптовалют у міжнародних розрахунках.
Однак на даний час використання цифрових валют у розрахунках заборонено. І є ризик, що нововведення порушать якесь регулювання – антивідмивне, валютне чи інше, про це згадується у пояснювальній записці.
Тому вирішено створювати для конкретних проєктів "експериментальні правові режими". У них можна використовувати цифрові валюти як валютні цінності, засіб платежу в зовнішньоторговельної діяльності та інших, а регулювати це буде Центробанк РФ.
Така поспішність може бути пов'язана зі зростаючими труднощами в розрахунках. Через них імпорт скоротився майже на 10% порівняно з минулим роком, а експортери порівнюють одержання оплати за свій товар із грою в рулетку: гроші можуть дійти, а можуть і не дійти.
Майнінг
Також російські депутати ухвалили законопроект про майнінг криптовалют. Займатися ним зможуть лише індивідуальні підприємці та юрособи, включені до реєстру, а в приватному порядку майнити можна буде лише в межах енергоспоживання. При цьому майнери мають повідомляти регуляторам про здобуту криптовалюту, а продавати її можна буде лише за межами російської інформаційної інфраструктури.