«Хочу к своим»: В Україні запустили проєкт з обміну колаборантів, зрадників і російських агентів на полонених українців
«Хочу к своим»: В Україні запустили проєкт з обміну колаборантів, зрадників і російських агентів на полонених українців

«Хочу к своим»: В Україні запустили проєкт з обміну колаборантів, зрадників і російських агентів на полонених українців

Завдяки цьому проєкту громадяни також дізнаються про можливість припинити вимушену співпрацю з ворогом і про те, як повідомити правоохоронців про ворожих агентів у своєму оточенні, щоб запобігти їхнім подальшим злочинам.

В Україні почав функціонувати державний проєкт "Хочу к своим", який сприятиме поверненню українців з російського полону шляхом обміну на колаборантів, зрадників та російських агентів. Про презентацію проєкту повідомило Головне управління розвідки у своєму телеграм-каналі.

Проєкт "Хочу к своїм" є спільною розробкою ГУР, Служби безпеки України та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Під час презентації проєкту представник ГУР МО Андрій Юсов  розповів, що першою і головною метою проєкту є оприлюднення інформації про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, які співпрацювали або допомагали російським окупаційним силам у війні проти України.

Зазначена інформація публікуватиметься на сайті проєкту – hochuksvoim.com, де завдяки опції "Згода на обмін" засуджені колаборанти зможуть дати згоду бути обміняними на українців, які перебувають у російському полоні. 

Повідомляється, що завдяки цьому проєкту громадяни також дізнаються про можливість припинити вимушену співпрацю з ворогом і про те, як повідомити правоохоронців про ворожих агентів у своєму оточенні, щоб запобігти їхнім подальшим злочинам.

Усе, що для цього буде потрібно – знайти та заповнити спеціальну форму на сайті. Для ефективного досягнення поставлених цілей на сайті проєкту публікуватиметься інформація про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, що погодилися на обмін до Росії. 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України закликло всіх небайдужих громадян України активно долучатися до співпраці з проєктом.

Як повідомив Лубінець, лише на Київщині, яка найменше перебувала під російською окупацією, близько 600 цивільних громадян України потрапили в російський полон. За його словами, є й випадки, коли росіяни затримували неповнолітніх дітей, щодо яких проводяться слідчі дії і які можуть отримати тривалі тюремні строки.

Омбудсман заявив, цивільні люди — найважча категорія для повернення з полону.

Фото: телеграм-канал ГУР 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
СБУ обмін полоненими
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader